Wpis z mikrobloga

Mirki, czy ma ktoś pomysł co mogło się stać? Mianowicie:

Wczoraj, nagle na monitorze wyskoczyła informacja brak sygnału. Wyeliminowałem możliwe przyczyny:
- uszkodzenie monitora (podpiąłem monitor do laptopa na tym samym kablu i działa)
- slot karty graficznej (przepiąłem kartę graficzną do innego slota - nadal problem z brakiem sygnału pozostał
- kartę graficzną (podpiąłem kabel hdmi do zntegorwanej karty na płycie - problem nadal istnieje.
- Podpinałem też monitor przy pomocy DVI oraz display port, problem istnieje.
- Resetowałem biosa wyciągając baterię na płycie głównej

Na płycie głównej świeci mi się kontrolka CPU. Sprawdziłem piny na procesorze, ale nie są pogięte. Strzelam, że musi to być procesor, ale może ktoś ma jakieś inne pomysły, czy zostaje mi po prostu wysłanie na gwarancję?

Z góry dzięki! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pcmasterrace #komputery
  • 29
@CaptainCrazy W takim razie pewnie masz rację. Ale ja celował bym w płytę. Nie grzał Ci się sprzęt za bardzo? Jaka masz budę. Podaj w ogóle cała spec.
Ciężko jest #!$%@? procka, trzeba się postarać.
@Koldox:
Obudowa: Silentium PC armis ar7 tg rgb
Płyta: MSI B450 GAMING PLUS MAX
Grafika: GTX 2070 SUPER
Procek: Ryzen 5 3600
Chłodzenie: Fortis 3
Zasilacz: Silentium PC Supremo FM2 650 W Gold
Ramy: HyperX Fury RGB 2x8 gb

Temperatury były bardzo spoko, wszystko dostaje zasilanie, bo ramy się świecą, karta się świeci, wentylatory działają, ledy na obudowie się świecą.. na płycie tylko kontrolka CPU się zapaliła
@CaptainCrazy: ale jaka integra jak twój procesor Ryzen 5 3600 nie posiada zintegrowanego układu graficznego. Płyta główna oczywiście może mieć gniazdo HDMI, ale da się je wykorzystać tylko jeśli użyty jest procesor ze zintegrowaną grafiką np. procesory Ryzen, które mają końcówkę G.