Wpis z mikrobloga

Deweloper oddał mi mieszkanie bez podłączonych gniazd internetowych do sieci. W jednej z puszek elektrycznych w domu miałem dwa przewody i udąło mi się podłączyć gniazdo bez problemu, natomiast w drugiej puszcze mam jeden przewód tworzący pętle bez końca (coś jak na zdjeciu). Mam przeciąć ten przewód i zainstalować gniazdo czy deweloper cos spieprzył z instalacją?
#internet #elektryka #rj45
Pobierz jankuklak - Deweloper oddał mi mieszkanie bez podłączonych gniazd internetowych do si...
źródło: comment_1588241214G2HKGcIrj1dRv6H1mjA2Bc.jpg
  • 13
@jankuklak a jak masz w umowie? Ma być oddane i to w pełni, bo płaciłeś za ten punkt. Pewnie odmierzył, złożył na pol i kladl od tej puszki, ale możesz nie mieć o tym pojęcia, więc dewelopera powinien to zakończyć gniazdem
@czarodzieju jakie przedłużenie sygnału?! . Nie masz pojęcia to nie pisz wprowadzając w błąd. Że niby gniazdo RJ45 jest HUBem? Trzeba przeciąć, założyć podwójne gniazdo RJ45 jeśli z drugiej strony wychodzą dwa kable, a nigdzie indziej gniazd nie ma.
@czarodzieju Przecież napisał @jankuklak, że z drugiej strony połączy dwa przewody. W dzisiejszych czasach rozdzielać skrętkę na dwa gniazda (szczegolnie mając gole ściany) to bezsens. Tracisz 1gbit od razu. No chyba, ze kładziesz taka sieć i 100mbit dla dwóch urządzeń jest jest ok. Ale tak się robiło w 1996 roku gdy sieć byla już położona i nie można było zmieniać bez remontu, a nie 2020.
@melba niech lepiej pociągnie, bo pociąg go przejedzie. Skoro z drugiej strony ma dwa to tu trzeba przeciąć, ewentualnie sprawdzić czy drugi sie nie zawinal, a tego wyciągnąć. Tak czy inaczej temat do przegadania z instalatorem/deweloperem