Wpis z mikrobloga

Dziś w #tanieegzotyki, coś dla kogoś, komu marzyłby się GT-R, ale to jeszcze nie ten budżet. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nissan 370Z Nismo. Imo świetnie wygląda to auto. Dźwięk, przepiękny, z silnika v6 o mocy 344KM i 371Nm z skrzynią manualną i automatyczną. Trochę za duża waga, prawie 1,5 tony, jednak usztywniono i obniżono zawieszenie, dodano mocy, zmieniono mapę silnika - także jak auto się prowadzi można dowiedzieć się z recenzji dostępnych na internecie.

Auto da się wyrwać w założeniach tagu, mam nadzieję że stanieje, bo sam mam na nie chrapkę xD.

Jest planowany na rok 2022 następca - podwójnie turbodoładowany 400Z, i jeśli wygląda tak jak na rendarach, to o mój Boże ;OOO Choć to wszystko na razie fanarty na podstawie tego udostępniła firma, to jednak jest między nimi pewne podobieństwo, i daje to możliwość mniej więcej wyobrażenia sobie samochodu. Dodatkowo Nissan, potwierdził, że auto ma nawiązywać stylistyką do 240Z.
Cóż, pozostaje czekać, oby nie nie była to powtórka z Supry ;)
#tanieegzotyki #samochody #motoryzacja #carboners

No to jak?

  • Tzo 6.4% (11)
  • Dupy nie urywa 47.4% (81)
  • Urywa 23.4% (40)
  • Wow!! Such exoticness! 10.5% (18)
  • Dobra, bierz moją nerkę skurwielu 12.3% (21)

Oddanych głosów: 171

caribbean - Dziś w #tanieegzotyki, coś dla kogoś, komu marzyłby się GT-R, ale to jesz...
  • 19
  • Odpowiedz
@caribbean: Ładne, ładne chociaż zawsze mi przeszkadzał brak turbo, a kity kosztują chore pieniądze. Mam nadzieję, że nowy 400z zostawi dużo przestrzeni tunerom bo z 370 da się robić i 700+ koni
  • Odpowiedz
@panaparat: Ma o 0,1s wolniejsze czasy niż zwykła wersja.

tutaj porównanie specyfikacji obu pojazdów
wynika z niego że 370z nismo jest o ~16/18KM mocniejsze (potwierdza to wiki, mapa silnika i zmieniony wydech powodują ten wzrost mocy), ~8Nm więcej, szersze o 2cm opony z większymi felgami.
posiłkuję się wiedzą którą znajdę w necie, zobacz:
tutaj porównanie - właściciel 370z zwykłego wsiada do 370z nismo i ma
  • Odpowiedz
@caribbean: samochód trochę droższy od civica type r, który w dodatku możesz kupić u każdego dealera nissana (jeszcze będą cię całować po nogach że to wziąłeś, bo miata czy brz słupkami sprzedaży wycierają podłogę)
no nie wiem czy to jest aż taki egzotyk

a jeśli 400z rzeczywiście ma wyglądać tak jak na renderze to lepiej żeby go w ogóle nie robili i zamiast tego klepali 370 do 2035, może robiąc
  • Odpowiedz
@caribbean: Szkoda, że nówki są u nas takie drogie, a używane to trzeba by chyba kupować od idealnego właściciela, który zna wszystkie bolączki tego auta, bo inaczej kupisz używkę i masz pół samochodu do remontu, z resztą jak oglądasz coobcia to wiesz ile się w tym aucie potrafi #!$%@?ć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz