Wpis z mikrobloga

Pytanko odnośnie Dual SIM. Sam z tego nie korzystam, ale brat kupił ostatnio Huawei P30 Pro. Operator przesłał mu wersję Nano sim karty którą miał w innym telefonie, żeby mógł załadować dwie karty do telefonu (1x Nano, 1x Micro). I teraz pytanko, operator powinien dezaktywować tę nie używaną kartę Micro, którą teraz posiadam odpowiednik Nano, czy mogę to automatycznie w opcjach dezaktywować?
#telefony
  • 12
@brakloginuf: I tu jest problem. Bo cały czas działa ta karta Micro, której odpowiednik Nano został bratu przysłany. Czy operator sie jebnął i zapomniał dezaktywować kartę Micro?
@PanKracy582: @brakloginuf: Może być, roztrzepany dzisiaj jestem xD Są dwie karty na ten sam numer, Nano i Micro. Nano została przysłana żeby zmieścila się do dual sima w P30 Pro, jednak nie łapie sygnału. Jednak stara Micro śmiga dalej normalnie. Zgłoszę do operatora, tak jak mówicie. Nie byłem tylko pewny czy nie jestem sam w stanie dezaktywować starej karty micro/aktywować nowej karty nano
@PanKracy582: No własnie nie wołała o PIN. Wszedłem w o Ustawienia > Sieci
zwykłe i bezprzewodowe > Zarządzanie kartami SIM i tam przy wyborze neta mogłem wybrać SIM 1, czyli ta karta Nano, natomiast do połączeń nie można wybrać SIM 1. A na górze na pasku widnieje cały czas: Tylko połączenia alarmowe.