Wpis z mikrobloga

Siemka, szukam od jakiegoś czasu książki, którą czytałem bardzo dawno. W zasadzie to była trylogia sci-fi, pamiętam, że zaczynała się w momencie kiedy jakaś ekspedycja złożona z przedstawicieli różnych ras próbowała wysłać dron zwiadowczy
na ziemię, ale został zestrzelony przez myśliwce jakiegoś Państwa, za drugim razem to samo. Pamiętam, że każda z tych ras kosmitów w czymś się specjalizowała, jedni potrafili pływać, inni byli wybitnie inteligentni itp., a ludzie byli uniwersalni i agresywni. Ktoś coś? #ksiazki #scifi #literatura
  • 11
@zerqahh: Całkiem fajnie się to czytało. Nie było to zbyt skomplikowane, ale on nigdy nie miał zbyt skomplikowanych książek. Fartnęło Ci się, bo Twój post już dość daleko spadł na mojej liście. Jeszcze trochę i bym go przegapił.
@Polanin:

Jeszcze trochę i bym go przegapił.

Tym bardziej się cieszę, bo męczyło mnie to już kilka dobrych dni. :D Powiem Ci szczerze, że to było moje pierwsze podejście do tej tematyki i jak do tej pory jedyne. Bardzo podobał mi się styl autora/tłumacza, bo pochłonąłem prawie na raz. Polecisz może jeszcze jakieś fajne tytuły w podobnej tematyce?
Nie do końca wiem czego szukasz, ale jeśli chcesz lekkie s-f to możesz próbować klasyków. Dużo tego jest. Ja lubię Heinleina. Możesz spróbować Żołnierzy kosmosu /Kawalerii kosmicznej, albo Szlak chwały. Nie są zbyt długie i jak po jednym Ci nie będzie pasowało to nie stracisz dużo czasu. To drugie to trochę pomieszanie fantasy i sf. Obcy w obcym kraju to klasyka klasyki, ale trochę pokręcony i nie każdemu się spodoba. Alan Dean
@Polanin: wedle uznania

Po latach okazuje się że tu ktoś coś poleci czy tam, jaram się bo z opisu coś dla mnie i niestety muka, czytałem kiedyś i smutna żaba

Jak łapie zajawke na gatunek, a przerobiłem już post apo, zombie, historyczne ww2, sci fi, horrory, to patrzę po różnych zestawieniach na goodreads itp best of...

Ale tylko wypok dostarcza mi miej znanych tytułów, polskich autorów nie znanych raczej na goodreads,
@last_of_us: Zerknij na "Mars" Kosika. Kryminał s-f. Dawno czytałem, ale pamiętam, że mi się podobało.
Tasiemiec, o którym zapomniałem to seria o Honor Harrington. Nie są to arcydzieła, ale czyta się. Statki, bitwy itp. Orson Scott Card i "Gra Endera". Potem jest z tego cykl, ale jak pierwsza część była naprawdę niezła to potem wymiękłem. Jeśli Cię nie przeraża, że coś już trąci myszką to pogrzeb w klasycznych starociach. Na plus
@Polanin: merci
Czytałem:
Czy Androidy... Oraz jestem legendą - przezajebiste
i diune Tom 1 na pewno nie pamiętam czy więcej,
Pana Lema wszystko po kilka razy, zestarzal się ale to trochę takie baśnie z robotami i kosmosem zamiast z rycerzami i zamkami.
Jego Niezwyciężony jest cudowny, tajemnica, zagrożenie, cały setting, omg złoto

Hyperion sprzedał mi plaskuna na twarz i nie weszło. Zrobiłem coś czego unikam czyli w połowie odpadlem :/

Marsjanin
@last_of_us: jeśli lubisz klimaty hard sf jak marsjanin to zerknij na serię o kolonizacji układu słonecznego Bena Bovy I Fundację Asimova.
Czarne Oceany Dukaja są strawne, wiec możesz próbować. Reszta niekoniecznie, a Lód to już masakra.
Jeszcze mi się przypomniał Zajdel. Wedlug mnie dużo lepszy od Lema. Warto zerknąć jeśli nie znasz.