Wpis z mikrobloga

#covid19 #koronawirus #gospodarka #pracbaza #praca #ekonomia

Hej Mirki. Jak u was sytuacja z praca w dobie koronawirusa? Napiszcie co was spotkalo (zwolnienie/obnizka pensji/pol etatu/urlop bezplatny) i w jakiej branzy. Ciekaw jestem czy tylko u mnie tak nieciekawie czy wszedzie tak sie dzieje (szefostwo ucielo pensje o 50% ale nie mniej niz minimalna krajowa tlumaczac sie tym ze chca utrzymac zaklad i wszystkich przy pracy bez zwolnien bo zlecen jest drastycznie mniej - branza produkcyjna, pracuje jako inz. Redukcja angazu rzekomo ma objac wszystkich. Polska wschodnia... ehh ciezkie czasy sie zapowiadaja. Tezymajcie sie!
  • 16
  • Odpowiedz
@AntiAdzik: Mam dwóch klientów, jeden z Polski, drugi z Danii. Obydwaj branża IT. W jednym podwyżka, w drugim bez zmian. Tu i tu nastroje raczej optymistyczne.
  • Odpowiedz
@AntiAdzik: Korpo IT. Home office, poza tym bez zmian. Normalnie premie półroczne przyszły w tym miesiącu, rekrutacja ciągle trwa, nie ma żadnych problemów ;)
  • Odpowiedz
@AntiAdzik: HR w branży budowlanej - narazie nie jest złe, bo moi chłopcy dzielnie trzymają się w pracy - poza kilkoma incydentami, ze się upili i powiedzieli, ze nie mogą przyjść do pracy, bo gorączka (pracują we Francji), nikt nie choruje :-) Nawet można powiedzieć, ze podwyżka, bo pensja w €, a kurs dobry ( ͡ ͜ʖ ͡) raczej idzie ku dobremu, bo na zachodzie Europy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AntiAdzik: z pełnego etatu -20% czasu pracy, czyli 3/4 etatu oraz -10% z premii miesięcznej. 3 osoby zwolnione z ok. 90 osób. Branża opakowania z tektury.
  • Odpowiedz