Wpis z mikrobloga

Wykopki przed nakazem zakrywania twarzy: W Czechach to nakazali i teraz zatrzymali koronawirusa, gdyby tylko nasz rząd był taki mądry eh..... no kraj z gówno i dykty nie to co czechy

Wykopki po ogłoszeniu nakazu zakrywania twarzy: komuna wróciła, tłamszą nasze narodowe wartości, chcą nas wszystkich zamknąć, akurat dostałem astmy i nie mogę w tym chodzić, ile jeszcze będziemy musieli nosić maseczki, Polska kraj z gówna i kartonu

Większość z was to plebs #!$%@? i taka prawda #niepopularnaopinia #koronawirus #oswiadczenie
  • 18
  • Odpowiedz
@zielonzielon tak znajomi Czesi. Zmieniać zdanie i dopisywać swoje morały bo przecież teraz Szydło już nie mamy jako premiera xD Efekt tłumu. Jeden coś wrzuci inni przyklaskują a nawet się nie zastanowią nad tym wszystkim żeby wyrobić swoje zdanie.
  • Odpowiedz
@zupa_cebulowa: Swoją drogą fajne jest poznanie opinii Czechów o Polsce. Np. miałem kumpele Słowaczke kiedyś i ona mi powiedziała, że w obiegowej opinii Polacy są troche sztywni i mówią jakby się egzaltowali, ale z drugiej strony są kulturalni i wykształceni. Równiez powtarza się stereotyp przeka i "wężowego języka". A znasz jakieś stereotypy wśród Czechów o Polsce?

No i Słowacy podziwiają Polske bo dobrze wyszła na transformacji systemowej. No i wiedźmin.
  • Odpowiedz
@zielonzielon trochę znam bo pracowałam z nimi i początki były ciężkie przez uprzedzenia właśnie. Uważają nas za bardzo pobożnych i nie przykładających się do pracy. Takich cwaniaczków trochę. Dziewczyny z Polski mają u nich branie jak Ukrainki u nas (a u Czeszek opinie łatwych i łasych na bogatego męża jak Ukrainki u nas xD) ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dziwiło ich że chce pracować sama na siebie skoro mam
  • Odpowiedz
@zielonzielon: dokładnie to. Zresztą tak samo z wychodzeniem w domu. Początki pandemii - popieranie wszelkich obostrzeń, żeby "nie było drugich Włoch" i ostra krytyka każdego, kto bez powodu wychylił się z domu, o łamiących kwarantannę nie mówiąc. Teraz - ciągle tylko "je*ane komuchy zabierają mi wolność" xD A może nawet inaczej - takie komentarze o zabieraniu wolności wcześniej też były, ale od razu były ostro potępiane, a teraz zdobywają duże poparcie.
  • Odpowiedz