Wpis z mikrobloga

Ktoś coś wie może jak obecnie wygląda procedura przechodzenia na kwarantannę po przekroczeniu granicy lądowej? Wczoraj wjeżdżałem do rzeszy i szczerze mówiąc, to nie widziałem tam żadnych strażników, zero kontroli. XD
#kwarantanna #covid19
  • 8
  • Odpowiedz
@Hans_Olo: podbijam pytanie, wczoraj dzwonilam do przewoznika z UK do Polski to mowil, ze sprawdzaja kazdego i kazdy jest wysylany na kwarantanne. Jestes zawodowym kierowca?
  • Odpowiedz
@mal91: mam zaświadczenie, ale ono chyba zwalnia tylko z niemieckiej kwarantanny. Nie wiem jak z polskiej. Tylko kwestia jest taka, że nie było żadnej kontroli (Jędrzychowice A4) i po drugiej stronie też było pusto. Czyli ruch w obie strony jest kompletnie bez kontroli.
  • Odpowiedz
@Hans_Olo: a to ciekawe, moze akurat trafiles w taka luke gdzie nie sprawdzali. Ja zamierzam jechac za dwa tygodnie przez Kolbaskowo jechac, ale moge zostac w Polsce tylko 8 dni i zastanawiam sie czy moj pracodawca tez moglby mi takie zaswiadczenie wystawic, mozna podciagnac moja prace pod wyjazdowa rowniez, jak to zalatwic? wystarczy pismo od pracodawcy?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hans_Olo: Pewnie wykryją Cię po telefonie. Ktoś tu wcześniej pisał, że telefon połączył mu się na chwilę z zagranicą i dostał SMS, że ma poddać się kwarantannie i zgłosić do Sanepidu.
  • Odpowiedz