Wpis z mikrobloga

@AVATARKUBA122 By zacząć przygodę z Shogunem polecam na wstępie zainstalować mod poprawiający dyplomację, żeby w ostatniej fazie kampanii nie zostać sam przeciwko całej Japonii. A co do porad: 1. Nigdy nie zostawiaj zamku bez ochrony, ponieważ przeciwnik wypowie Ci wojnę widząc, że nie bronisz tej prowincji. 2. Skup się na rozwoju nie związanego z handlem, będziesz potrzebować przemysłu i gospodarstw. 3. Yari Ashigaru ustawiaj zawsze w formacji mur, potrafią pokonać oddział samurajów.
@AVATARKUBA122 Jest mniej rozbudowany i na pierwszą grę z serii nada się na pewno. Total War nigdy nie był jakoś wybitnie rozbudowaną grą, to nie są tytuły paradoxu z milionem zakładek. Oczywiście w serie gram już z 15 lat jak nie lepiej ale nawet w Three Kingdoms były nowości do które musiałem zrozumieć. Poradniki dużo pomogą, na pewno MrSmartDonkey ma kilka poradników, a ma nabite kilka tysięcy godizn xD
@Aztec26626 a więc tak xd grałem ze dwie godziny na najłatwiejszy poziomie i przegrałem () na początek samouczek z bitew, poszło znosnie, nauczyłem się zachowywać rozstaw wojsk gdy ich przemieszczam na czym mi zależało. Potem myślę że czas coś pyknąć, odpaliłem kampanie (wybrałem łatwy tryb ziomkami z zielono białym znakiem i w zielonych zbrojach (nie pamiętam nazw) rozbudowalem trochę pierwsza osadę, pokonalem typa i miałem drugie miasto. Podpisałem
@AVATARKUBA122 Shimazu. Jak w pierwszym punkcie którym pisałem, zostawiłeś swój zamek bez ochrony i wróg to wykorzystał. Używaj agentów do odkrywania mapy, lub podpisuj umowy handlowe, to stworzy szlak morski z prowincja partnera handlowego i odsłoni po drodze mapę.