Wpis z mikrobloga

@podajgarnek: e tam, u mnie w mieście znaleźli ciało kobiety i do tej pory nic w lokalnych mediach nie było.

prawdopodobnie wynika to z faktu konieczności poinformowania rodziny o tym, że bliski nie żyje, wtedy podają informacje dalej.
@kicioch: czekaj, bo się pogubiłem, opisał dokładnie miejsce jako os. Piastów w NH, jest tam park, więc nie widzę sprzeczności ani powodu do poprawiania tego na Mistrzejowice


@Barglenawdlezouss: Są tacy ludzie :-) Dawniej to była dzielnica Nowa Huta, teraz jest Mistrzejowice, ale tak ogólnie jakbyś spytał mieszkańca np. Klinów gdzie są Mistrzejowice to by się za głowę złapał, dlatego lepiej zawsze podawać Nowa Huta to ludzie wiedzą ocb.
@Barglenawdlezouss: Okej, ujmę to tak :D Nowa Huta to znaczna część wschodniej części Krakowa, można sobie o tym poczytać na wikipedii. W jej skład wchodzą Mistrzejowice, Bieńczyce, stara część itd itd. Mistrzejowice są potocznie znane i używane więc nie widzę powodów by pisać ogólnie Nowa Huta.

Potem ludzie się boją pojechać i zamieszkać na starej części gdzie mieszka większość starszych ludzi i nic się w sumie nie dzieje bo "tam się
@informatyk: @kicioch: nie muszę czytać na wiki, bo całe swoje dotychczasowe życie mieszkam w tym mieście ;) tak czy inaczej, ja z kolei nie widzę powodów by nie pisać "Nowa Huta", bo naprawdę nie robi to IMHO żadnej różnicy jakże lichemu pijarowi tej części miasta, a okolice Mistrzejowic - mimo że faktycznie mniej spokojne niż geriatryk dookoła Centralnego - wcale nie są żadną mordownią, są miejsca gdzie bywa gorzej :D