Wpis z mikrobloga

@golemiano69: zalezy, co jakis czas sie zmienia, choc fakt, ze glupio brzmi setWyplata :) Ale z drugiej strony, jak ktos musial poprawiac kody po niemcach czy francuzach to wie, ze slownik z tych jezykow to podstawa, zeby latwiej bylo zrozumiec o co autorowi chodzilo.... Wiec ani to wynalazek polskich programistow i ciezko czasem ocenic, czy dobry czy zly - ja staram sie stosowac do konwencji jaka przyjmuje dany zespol.
@golemiano69: osobiscie troche kluje w oczy, aczkolwiek jesli ktos nie zna angielskiego dobrze i trzeba przetlumaczyc nietrafione tlumaczenie na polski zeby zrozumiec o co autorowi chodzilo to tez nie jest super :)

Najwazniejsze to dogadac sie z zespolem, aby wszyscy zaakceptowali konwencje. No i nazwy po angielsku maja ten plus ze mozesz wspolpracowac z ludzmi ktorzy nie mowia po polsku.
@golemiano69: ja jestem zwolennikiem konwencji: kod tylko po angielsku - komentarze po jakiemukolwiek, byle najlepiej dokumentowały kod dla grupy docelowej, czyli jak polscy programiści to po polsku. Czyli jak masz funkcję obliczająca wypłatę, to nazwij ją "calculateSalary" i udokumentuj "ta funkcja oblicza wypłatę"