Wpis z mikrobloga

Jak przygotować się do (subiektywnie) dużej trasy, kiedy nigdy wcześniej nie jeździłem takiej drogi? Wyjazd w nocy, 500km, potem odpoczynek ~10h i powrót tego samego dnia.
O mnie: Prawo jazdy od 3 lat, jeżdżę wyłącznie po mieście. Najdłuższa trasa jaką zrobiłem na raz to 70km w 1 stronę, a i to z drugim kierowcą na drugim siedzeniu. Po autostradzie zrobiłem łącznie jakieś 10km, po drogach (w tym szybkiego ruchu) będzie z 30k km.

#prawojazdy #motoryzacja #samochody #kierowcy
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jurix: ja busem zrobiłem 1300km w 1 dzień, nie przeżywaj. Weź żarcie i coś do picia, starczy. Jak Cię zmuli to zjedź gdzieś i się zdrzemnij pół godzinki.
  • Odpowiedz
@Jurix: regularnie robię trasy po 1000km i najważniejsze, to nie walcz ze zmęczeniem. Jak poczujesz pierwsze oznaki zmęczenia od razu zjeżdżaj na pierwszy parking/stację i rozprostuj gnaty, ewentualnie chwilę się zdrzemnij.
Czasem i 7h bez przerwy bez problemu da się jechać, a czasem i po 200km znużenie może przyjść.
  • Odpowiedz
@Jurix: Podróż najszybciej przebiega z audiobookiem. Z muzyką się dłuży. 500 po autostradzie to taka przejażdżka ale w połowie zrób sobie przerwę. Nie pij dużo bo będziesz często stawał. Jak jedziesz w nocy to energetyk albo dwa. Przekąski gumy do żucia i napoje pod ręką nie w plecaku. Na atostradzie bezpieczna prędkość to 120. Wyprzedzasz to co najmniej dodaj 10 wyprzedzanie ma być szybkie. I ciągła obserwaja tyłu bo czasami
  • Odpowiedz
@Glutt: Był okres, że jeździłem codziennie po 40km drogą szybkiego ruchu, próbowałem jeździć z tempomatem, ale jakoś lepiej mi się jeździ z nogą na gazie, lepiej czuję auto. Dzięki za rady!
  • Odpowiedz
Nie panikuj xD najdłuższa trasa jaką pokonałem to 200km w jedna stronę przez 4 lata posiadania prawka. W zeszłe wakacje nic mi nie przeszkodziło żeby wstać o 10 a o 20 pojechać autem mamy na Chorwację. Najważniejsze to nastawienie
  • Odpowiedz
@Jurix: Sprawdź płyny przed wyjazdem, rób przerwy na stacjach, kawę do termokubka lej na Orlenie (paliwa to nie polecam, ale kawę mają chyba najlepszą, oczywiście wg mnie, a smaki są różne). Aha, i polecam spodnie dresowe na drogę (ja w dresie chodze tylko po domu i na takie długie trasy). Robiłem takie trasy (tylko z mniejszymi przerwami) i one są męczące - trzeba koniecznie w trakcie robić przerwy, nawet drzemkę
  • Odpowiedz