Wpis z mikrobloga

Mirki, czy ten akumulator jest zepsuty?

Podłączyłem akumulator motocyklowy do ładowania prostownikiem 1.2A o godzinie 18.00.
Po 9 godzinach , czyli o 3.00 sprawdziłem napięcie na nim i wynosiło 12.77V i odłączyłem go od ładowania i zostawiłem.
Teraz o godzinie 11.30, czyli po 8,5h sprawdziłem napięcie na nim i wynosiło 12,4V.

A piszę to dlatego że ostatnio w moim skuterze rozładowuje się akumulator po 2 przejażdżkach i właśnie nie wiem czy to wina akumulatora czy ładowania. Także chcę przynajmniej po kolei szukać przyczyny.

#motoryzacja #elektryka
  • 4
@kakalak to porobiłem testy i tak mi wyszło:

- Klema + podłączona, klema - odłączona
Multimetr wpięty szeregowo między akumulator (-) a odłączoną klemę i nastawiony na 10A, pokazuje najpierw ponad 2A a potem spadło i utrzymuje się na 0,5 - 0,6A, ale też była zaświecona żaróweczka od podświetlania akumulatora bo był otwarty kufer,
Bez lampeczki 0,2A

- Kluczyk na OFF, akumulator wpięty do układu: 12,53V

- kluczyk na ON , akumulator
Dziwne, że przy wzroście obrotów spada napięcie, jeśli masz drugi regulator to można zamienić i sprawdzić jeszcze raz. Na twoim miejscu posprawdzałbym jeszcze wszystkie kable i oczyścił wszystkie styki, zarówno pomiedzy alternatorem, regulatorem jak i akumulatorem. Jak masz możliwośc to zajrzyj do szczotek w alternatorze no i sprawdź naciąg paska, bo może się ślizga przy wyższych obrotach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kakalak: @FIGUS97: @kakalak dobrze mówi to pasuje pod regulator, dodałbym jeszcze uszkodzenie jednej diody prostowniczej moze powodować taki efekt. Prądu jest za mało i przy wyższych obrotach spada napiecie, bo cewka na zapłon bierze dużo wiecej.