Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz kupiłem jakiś porządny tv z androidem #androidtv #telewizory a dokłądnie #philips #ambilight . TV będzie służył jak narazie póki co do oglądania biblioteki filmów/seriali co mam je na pc. Kiedyś to zgrywałem film na pendrive i włączałem pod tv i oglądałem albo kablem hdmi lapka do tv i ogień. Teraz to pewnie inaczej się robi. Mam dysk sieciowy gdzie trzymam bibliotekę. Jak to tera wygląda? Chyba już nie trzeba latać z pendrajwem? Może mi ktoś nakreślić z grubsza?

#kinodomowe
  • 16
@ozzi91: ja mam kodi i jestem zadowolony. śmiga aż miło. Jako że nie posiadam odpowiedniego TV - tylko starocia, jednego z pierwszych ledów z szeroką ramką dokupiłem taką kostkę co na andku śmiga i jestem zadowolony - do tego wtyczka do kodi z obsługą Netflixa i używa się tego zdecydowanie lepiej niż normalną apkę Netflixa, i co najważniejsze chodzi w dużo wyższej jakości niż normalnie na urządzeniu.
@wysuszony: ale to juz dopytam, musi pc chodzić? bo obecnie dysk z biblioteką mam podpięty pod router. Myślałem, że zadziała to na zasadzie że mam jakąś apkę, podaje jej ścieżkę do biblioteki (gdziekolwiek i na jakim dysku by ona nie była) i śmiga
@ozzi91: Musi, przecież znikąd się nie wezmą te filmy. Jeśli jesteś w stanie softem routera udostępnić sobie taki dysk sieciowy jako serwer multimediów to czemu nie, ale ja tego nigdy nie robiłem więc nie będę się wypowiadał. To co podałem to najprostsza opcja i działa na 100%.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wysuszony: no o to mi chodziło, myślałem że musi być uruchomiony serwer na pc i klient na tv ale jak może być na zasadzie tylko klient na tv plus link do dysku to spoko