Wpis z mikrobloga

@Spairis: Każdy lekarz może Ci przepisać. Niezależnie czy jesteś wpisany czy nie. Nawet "zarządca" apteki może Ci w kryzysowych sytuacjach dać lek bez recepty ( ale to raczej tylko w teorii)

Teraz ze względu na epidemie jest taki burdel to wszystko można załatwić. Oprócz opio - tam trzeba się nagimnastykować jak #!$%@?....
@pul_litra_wstydu: okk i ostatnie pytanie wiem że jak juz zgodzi sie wystawic to trzeba podac pesel. Oni te recke w jakis system wpisują? Bo rozkminiam czy jeśli dopiero skonczylem 18 i nawet rodzinnego nie mam to czy ja figuruje w tym systemie w ogole? W sensie martwię sie ze podam mu pesel on wpisze i mu jakis blad wyskoczy czy #!$%@? wie co xD
@Spairis: Pytanie nie głupie.

Teraz wprowadzili e-recepty. Niby wszystko jest w komputerze. Ciężko teraz podrobić receptę (o ile to w ogolę możliwe)
Ale tak jak mówię, przez epidemie jest burdel i wszystko załatwiają przez telefon. Mi lekarz powiedziała, że cięzko teraz trafiłem bo przez epidemie trudno cokolwiek zrobić xd

Figurujesz pewnie w przychodzi dziecięcej. Tam gdzie byłeś zapisany od dziecka. :)
@Spairis: Jak się przepisujesz do innego POZ to figurujesz w nowym. Były jakieś zmiany ze kilka lat temu.
I teraz wybierasz swojego POZ ( lekarz rodzinnego, pielęgniarkę i kogoś tam jeszcze) - w teorii :DD

Bo praktycznie to zapisujesz się, dzwonisz i pytasz kiedy jest wolny termin i który lekarz kiedy przyjmuje.
@Spairis: Jak się zapisujesz Do POZ to wypełniasz karteczkę - pesel, dowód, czy tam pozwalasz jakiej bliskiej osobie na wgląd do twojej historii medyczne (takie duperele). A przez telefon to szczerze mówiąc nie wiem jak to będzie wyglądało. Nie wiem czy nie będziesz musiał udać się do przychodni ;/
@Spairis: Do wystawienia e-recepty wymagane są imię, nazwisko, PESEL (byle prawidłowy), adres zamieszkania – nieważne ile masz lat. Teoretycznie nie ma rejonizacji i powinni Cię w każdej przychodni przyjąć – ale! – nie wiem jak teraz z rejestracją – telefonicznie, bez wglądu w dowód mogą nie chcieć zarejestrować.