Wpis z mikrobloga

Mirki, bo się zastanawiam czy miliony much mogą się mylić. Zeetex HP2000, ten z promki w oponeo. Mechanik zachwala, po sezonie w BMW 5tce kupił komplety reszcie rodziny od Juke'a po Megane. Na judupie zero jakichkolwiek testów, na jednym filmie koleś buja tylko autem i boję się, że faktycznie będą miękkie jak parówa bez mięsa i będzie mną miotać jak szatan - a model jest niby wzmacniany ( ͡º ͜ʖ͡º) Nawet jak je będę miał za rok wyrzucić to cena taka, że szkoda mi nie będzie, ale nie chciałbym za miesiąc kupować kolejnych. Warto więc? Autem jeżdżę na tyle mało, porównania wielkiego mieć nie będę, jak zrobie na nich w sezonie 6000 to będzie maks. Tylko proszę bez "lepiej kup Micheline, uniroyala czy innego nokiana", same opinie o tym chinolu bym prosił ( ͡º ͜ʖ͡º) #motoryzacja #opony #kiciochpyta
  • 11
@chilon: Ja kupiłem Żonie do Corsy D. Jeździ na nich na co dzień do pracy po mieście - nie narzekała na nic. Sam też biorę auto, by je przepalić trochę na drodze szybkiego ruchu - jak dla mnie jeździ się normalnie, zarówno w Słońcu jak i w deszczu. Oczywiście nie robiłem na drodze testu łosia, ale raz miałem nagłe hamowanie przed zwierzyną i nic się nie stało.

W swoim poprzednim aucie
@RevulsioN: @ziemniag: Dzięki, a jak jest z miękkością? Poprzednie letnie miałem continentale wzmacniane i były dość twarde, w poprzednim aucie falkeny - jak kamień. Te nie są czasem za miękkie nie czuć bujania?
@chilon: Niestety nie odpowiem Ci jak z miękkością, bo jakoś trudno mi wychwycić ten detal. Przy nowym aucie mam Pirelli i jakoś dużej różnicy nie odczuwam (z wyjątkiem charakterystyki zawieszenia)
@chilon najniższa cena, jedne z najgorszych osiągów. Jesli to akceptujesz i np. Jezdzisz normalnie i po mieście to przejdą. Do takiego Michała, Dunlopa czy Contiego to mają lata gwiezdne ale to będzie nowa opona a nie jakieś używane badziewie.
@TrionicSe7en: Jak widzisz w załączonym teście, do takiego Michała czy innego Dunlopa tak daleko wcale nie mają - ale to jeden jedyny rozmiar i nośność z takimi parametrami, wszystkie inne wychodzą mocno poniżej średniej ( ͡º ͜ʖ͡º) Z tego co obczaiłem, to kolega ma właśnie ten rozmiar 245/45 R18 100Y. Nadal wszystkie inne w testach są w okolicy Kormorana, który jest od nich sporo droższy. Co
@TrionicSe7en: Nie pamiętam modelu, jakiś podstawowy rozmiar 205/50/16 a były twarde niemiłosiernie - przynajmniej porównując do kormorana. Do tego bez większego problemu zrywały przyczepność przy 150KM - napęd na tył. Kormorany tak samo wzmacniane a były o niebo przyczepniejsze ale ... scierały się dość szybko. Teraz mam zimówki co do twardości się nie wypowiem bo to ROF ale też potrafiły stracić przyczepność tyle że obecnie 170KM, też napęd na tył. tutaj