Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki. Mam pytanie odnośnie mojej kiepskiej sytuacji. Ktoś się orientuje czy jest jakieś rozwiązanie? Kontaktowałem się już z jednym bankiem i nie otrzymałem dobrych wieści. Nie chce mi się pisać do wszystkich i dzwonić, może ktoś był w podobnej sytuacji.

Więc tak:
Niedługo kończy mi się ważność dowodu osobistego. Posiadam ważny paszport. Zacząłem otrzymywać komunikaty z banków, że mam wyrobić nowy dowód. Jak nie wyrobię, to po utracie ważności obecnego utracę możliwość korzystania ze środków. Wyczytałem w Internecie, że niektóre banki akceptują zmianę dokumentu na paszport. Jeden z banków już mi odpowiedział, że owszem, ale muszę najpierw udać się do placówki i autoryzować paszport dowodem ¯\_(ツ)_/¯.

Teraz mój problem:
Owszem, mogę złożyć wniosek o dowód online, co jest szybkie i łatwe, ale przebywam obecnie za granicą. Z tego powodu nie będę miał w najbliższym czasie możliwości odbioru tego dowodu. Co więcej w związku z Koronawirusem nie zapowiada się, aby miało się to jakoś szybko zmienić.

Co teraz? Wszystkie moje konta będą nie do użycia?

#tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank #bankowosc #mbank #banki
  • 8
@Bosayerba: W sensie założyć kolejne konto tym razem na paszport? O ile taki znajdę, to pewnie też będzie trzeba iść osobiście...


@zenitram: przelewem zalozysz nowe konto i wtedy podasz paszport
@zenitram: dostałem od nich 4 maile, wysyłane co kwartał, z informacją:
"Brak danych o aktualnym dokumencie tożsamości może spowodować między innymi
brak dostępu do nowych produktów i usług bankowych."

Ja nie potrzebowałem korzystać z "nowych" produktów, więc może dlatego było ok
@zenitram w kilku bankach byłem klientem, w niektórych pracownikiem i nigdy nie spotkałem się tym żeby klient miał problemy z powodu nieważnego dowodu osobistego w dostępie do środków. bez ważnego dowodu nie możesz być obsłużony w placówce. problemy mogą się też pojawić przy wnioskowaniu o produkty kredytowe (zazwyczaj pow. 60 tys. zł).

co do kwestii paszportu - wizyta jest konieczna bo muszą taki dokument zeskanować i wgrać do systemu, niestety sprawa nie