Wpis z mikrobloga

Chcę przejść na #linux , konkretnie Red hat..(tyle wiem, że coś takiego jest)
Jestem ciemny w tej materii ale od dłuższego czasu myślę, żeby zrezygnować z #windows. Najbardziej mnie nurtuje pytanie- czy pójdzie #origin, #steam ? Czy będę mogl grać? A może coś innego niż Red Hat. Ogólnie jak to wygląda z grami. Wiedźmin itd. Pomożecie? #komputery #gry
  • 35
Może ja inaczej, chce dać szansę czemuś innemu. Linuks ponoć jest bezpieczny, przyjazny i w ogóle wow. A Bill Gates jest bęeee :p
@ruum: Origin mnie w tym momencie interesuje bo cisnę w Apexa. Wiem, że gra dla gimbazy, ale mam mało czasu na granie więc pykam w szybkie rozgrywki czasami w weekend.
czyli w jakieś FPS y program?


@shlepy: ogólnie granie na linuksie spoko, ale przygotuj się, że nie wszystko będzie działać idealnie z gier windowsowych. Tak swoją drogą jak masz słaby sprzęt to pod linuksem gierki mogą działać gorzej niż na windzie ale wszystko zależy od gry w sumie.

A co do gier to steam automatycznie instaluje i uruchamia gry windowsowe pod linuksem.

Ale oprócz tego jest jeszcze lutris.net
@shlepy: ludzie mowia ze granie na linuxie spoko - nie nie jest spoko i to mowi linuksiarz z krwi i kosci. Czesto brakuje jakichs libek i potem klops jak musisz szukac zeby tobie normalnie myszka dzialala(jesli w ogole sie cos wlaczy). Gry takie jak cs i minecraft pojda