Wpis z mikrobloga

@stachv1: albo korzystniej albo komfortowo. Pompa jest komfortowa oraz oszczedna kiedy jest nowa i kiedy nie wymaga dodatkowego wkładu serwisowego. Każdy sprzedający urządzenie bedzie cie przeciagal na swoją stronę. Kiedys liczylem co sie najbardziej oplaca ale aktualnie nie mam takiego porownania.
@stachv1: komfort taki sam na gazie i PC. Obydwa włączasz i zapominasz.
PC drożej w zakupie ale rachunki będą niższe za prąd. A jak kupisz panele pv to za przebędzie zero.
Ten argument o ciepłej wodzie hehehe moja pompa robi wodę do 57 stopni, spróbuj jeden z drugim wsadzić łapę w 45.
Jak dobrze zaplanujesz system ogrzewania to pompa od razu schłodzi dom, bo to normalna jej funkcja.
No i na
@kuncfot: jak chcesz sobie zrobić godzinną kąpiel i dolewać gorąca wodę to argument z gorącą woda ma sens. Druga sprawa to nie masz non stop tyle samo tylko raz mniej raz wiecej, jesli nie było poboru wody przez kilka godzin to akurat może być mniej i jak wtedy chcesz napuscic wanne wody to może byc przychłodna. W pompie kazdy kW mocy kosztuje więcej niż w gazie więc jesli masz mały dom
@zibizz1: na długie kąpiele można ustawić wyższa temperaturę w zbiorniku, w ogóle kwestia wychłodzenia cwu to tylko kwestia zbiornika, żeby nie było to 200l. Im wyższa temperatura wody tym drożej, nie wiem przy jakiej są takie same koszty w porównaniu do gazu.

W sumie to się z Tobą zgadzam ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@stachv1: Wszystko zależy czy liczysz się z kązdym wydanym pieniądzem. Pompa ciepła jest droższa i mimo, że jej użytkowanie jest tańsze od pieca gazowego to czas zwrotu jest długi co czyni pompe ciepła nieopłacalną