Wpis z mikrobloga

Halo #xiaomi #smartdom czy #odkurzacz nie wiem jak otagować

Mam schody w domu, w dodatku dwa piętra (dość duży i wysoki dom) tak więc pytanie:

Obecne smart-odkurzacze wykrywają, że nie ma nic pod kołami i nie #!$%@? się ze schodów? Czy nadal są trochę głupiutkie i trzeba na nie uważać? Bo nie chciałbym wydać +-1000 złotych na sprzęt, który bym użył ledwo raz, bo by się ze schodów spieprzył
Chyba, że na modele wykrywające różnice w płaszczyznach trzeba dopłacić 500-1000 złotych

+ czy odkurzacz nie zgłupieje jak go przestawię między piętrami? czy najlepiej mieć 1 odkurzacz na 1 piętro? Bo jakby lepszy model kosztował 1500 złotych to w sumie bym musiał kupić w takim razie co najmniej 2, a to wolałbym jakiegoś Dysona za tę samą kwotę kupić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pytaniedoeksperta
  • 4
@niochland nawet te tanie mają czujniki pod spodem i wykrywają(100% i tak nie ma ze się zatrzyma dobrze) Między piętrami nie będzie problemu tylko ze Ci nie zmapuje dobrze pomieszczenia(możliwe że nowsze leojej to robią jakoś, xiaomi np resetuje się).

I pamiętaj że dochodzi też kwestia stacji - jak masz duży dom to Ci może pasc w połowie na górze a sam nie zjedzie do stacji na dole :D
@Inveth: Właśnie chodziło mi o przestawienie całości, w sensie razem ze stacją, a nie że go będę przenosić jak dziecko :>

Czy po prostu #!$%@? nie dostaje? Albo czy może sobie zmapować np. 2 piętra?

Pytam właśnie osoby, które używają jednego odkurzacza na co najmniej 2 piętrach, bo mnie to zastanawia czy po prostu nie dostaje #!$%@? i nie chce sprzątać schowka na miotły, gdy jest w salonie
Jak chcesz mieć sprzęt który bez problemu odnajduje się na kilku piętrach to warto na Roombę i7 postawić. Ona Ci nawet 10 ogarnie. To na pewno lepsza opcja niż kupowanie oddzielnego na każde piętro.
@mlodysamuraj: Lepiej targać rombę pomiędzy piętrami niż kupić np. 2 roboty najnowszej genracji od Xiaomi w cenie jednej roomby, któe na dodatek są znacznie inteligentniejsze? ( ͡° ͜ʖ ͡°)