Wpis z mikrobloga

mam takie glupie pytanie - uzywaliscie moze takich wentylatorow? mam taki pomysl zeby kupic ten najwiekszy i zalozyc na niego jakis filt hepa (czy to kupic material czy jakis inny filtr #!$%@?). pytam na #wykopjointclub bo moze ktos uprawia czy widzial jak ktos inny uprawial i wie czy to mocno ciagnie itp. ch pewnie i tak nikt nie odpowie bo hehe bo bagieta pyta XD nie wiem na jaka sie moc nastawiac, niby do 2k m3/h ale czy z filtrem to bedzie ciagnal jak np 3 odkurzacze razem? probowalem z innymi zwyklymi wentylatorami i nie ta moc #aliexpress #xiaomi #wentylacja molgbym nawet jakies sitko zasadzic i gabke, aby tylko kurz ciagnelo jak glupi
a.....m - mam takie glupie pytanie - uzywaliscie moze takich wentylatorow? mam taki p...

źródło: comment_15875061160UeMPALCCBMSHbMbLMOSVy.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@acctim: Ja miałem kiedyś podobną konstrukcję. Tylko zamiast HEPA kupowałem w dużym kawałku filtr węglowy do pochłaniaczy zapachów kuchennych. Stawiałem to ustrojstwo w miejscu gdzie paliłem. Redukował smród fajek dość dobrze.
  • Odpowiedz
@CorkaCinkciarza: tam jest caly ten #!$%@? ale tylko na wentylator mnie stac, akurat zapach mi nie przeszkadza bo to nie do trawy (pewnie wizyta policji tez bedzie). no cos bym zalozyl, ciekawi mnie bardziej na ile to mocne jest, czy przypadkiem mi nie wciagnie tej szmaty nawet przez mniejsze otwory, fajnie by bylo caly taki komin kupic ale prawie tyle ile ten wentylator.
a.....m - @CorkaCinkciarza: tam jest caly ten #!$%@? ale tylko na wentylator mnie sta...

źródło: comment_1587507684FVVrN39fISLOMzfTYgx7fM.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@jezuchrysteznowu: chodzi tylko o to ile to ma cisnienia powietrza, na ile to mozna limitowac polprzepuszczalnym materialem i na ile to bedzie z nim dzialac, wiadomo ze taki 30cm sie nie zatrzyma no ale na ile np kurz z pokoju bedzie lecial w strone wentylatora i zatrzymywal sie na filtrze
  • Odpowiedz
@acctim: Oczywiście, wentylator promieniowy jak kazdy inny, w porownaniu do osiowych posiada znacznie większy spreż (to o co pytasz czyli roznica cisnienia miedzy wlotem i wylotem przy zachowaniu nominalnego przepływu)
  • Odpowiedz
@StaryWedrowiec: o dobra, zamuliłem się.
Ogólnie ciągnąć nie ciągnie mocno.
Do odkurzacza nie ma podejścia ni #!$%@?. Nagram ci za sekundę filmik jak sobie radzi z dymem to zobaczysz. Ogólnie dym wciąga z 20-30 cm. Zastosowałem rurę 160 na wejściu, na wyjściu jest jakaś chora średnica, z 300 spokojnie, żeby się biedny nie męczył. Do tego ściemniacz do świateł w ramach regulacji obrotów i na moje potrzeby jest idealnie. Do filtrowania
  • Odpowiedz
@lotos10: szczerze? Nie wiem
Pomagał mi to montować brat, które od 15 lat robi wentylke, klimę i ogólnie HVAC, więc nie musiałem myśleć xD
Ten filtr jest w formie maty gąbkowej takiej śmiesznej, więc pewnie się okaże że to w ogóle nie ma węgla żadnego.
Straty ciśnienia są żadne w porównaniu z H7, ale liczb ci nie podam, bo ich nie znam.
  • Odpowiedz