Wpis z mikrobloga

@Krabowski:

Pamietam jak trzy lata temu kupiłem MacBook Air. Otwierałem go... cudnie miła w dotyku folia. W środku pudełka estetycznie pusto. Karton wysokiej jakości. Folia ba komputerze cudeńko... otwieram klapę i komputer startuje od razu do pierwszej konfiguracji. Amazing. Naprawdę czuć w tym momencie było, ze to gorna polka.

Przed chwila przyszedł Asus. Tez segment wyższy...odpowiednik MacBook Air właśnie. Karton z zewnątrz nawet nawet ta walizeczka. Wygodne do przeniesienia. Otwieram a w środku... szary, tani brzydki karton. Napchane wszystkiego żeby laptop nie latał od ściany do ściany. Folia na samym urządzeniu bardzo miła i czuć ten feel jak z macbooka. Otwieram klapę i... ładuj laptopa 3h przed pierwszym użyciem. Cały amazing feel w piz...

#macbook #asus
  • 24
@Krabowski: ta, dostałbyś skonfigurowanego windowsa to byś skrzeczał jak stary kapeć, że łolaboga używanykomputermidali!!!!11 Co ma system do sprzętu? Chcesz porównać feel i porównanie to kup surface.
@Krabowski: tez to zauważyłem. Gdy Jobsa nie było w Apple to produkowali w opór różnych modeli by po jego powrocie ograniczyc się do minimum. Teraz mamy cztery (!) nowe iphony w ofercie, nie mówiąc tu o laptopach, imacach czy iPadach. Trochę tego za dużo imho
@Krabowski: na nic nie musisz czekac, sformatuj dysk i zainstaluj sobie co chcesz.
Mogles kupic komputer bez systemu albo z presetem o odpowiednich parametrach.

W apple nie masz takich mozliwosci tlyko od razu dostajesz konkretny preset.

W przypadku komputera, ktory kupiles jest mnogosc opcji w tym zakupu, z polowy nie zdajesz sobie pewnie sprawy.
@InterferonAlfa_STG: tak, to prawda. Uważam jednak, że wygodniejsze dla mnie jest kupno jednego urządzenia na te 5 lat, które bezproblemowo spełni moje oczekiwania. Trudno dziś mówić o magii Apple, bo od 2011 można zaobserwować upadek tego etosu i wyjątkowości co jednak w ogóle nie przekłada się na wyniki finansowe, które są co raz to lepsze. Brakuje mi tych innowacji ale szczerze, co nowego zostało wdrożonego do powiedzmy smartfonów przez ostatnie 4
@InterferonAlfa_STG: każdy jest inny i tyle. Ja w stosunku do niektórych przedmiotów czuję mocną więź. Niektóre są wyznacznikiem doskonałości i precyzji człowieka (stare rolexy, garnitury szyte na miarę), czystym przejawem sztuki i piękna jak np większość starych Ferrari lub przejawem ponadczasowości (Porsche 911). I Apple jako jedyna firma z branży technologicznej, ma lub miała w swojej ofercie produkty, które jestem w stanie opisać tymi słowami; dla mnie najlepszym przykładem jest hardware