Wpis z mikrobloga

Stali bywalcy tagu wiedzą zapewne, że ze względu na kwarantannę utknąłem w Polsce z zaledwie trzema zegarkami ze swojej kolekcji. Pod jedną z kontroli nadgarstków, pod którą po raz kolejny wrzuciłem Christophera Warda C7 Rapide Chronograph Automatic, @AllieCaulfield podzielił się swoją złotą radą:

a może kup poprostu coś


Po krótkiej wymianie zdań, wspomniałem o zegarku, którego szukałem już od jakiegoś czasu, ale nie mogłem nigdzie znaleźć. Co więcej, nie mogłem nawet znaleźć jego numeru referencyjnego.

właściwie to mam jeden pomysł, ale ni cholery nie mogę go nigdzie znaleźć... Sturmanskie Strela Alarm GMT z białą (srebrną?) tarczą. Nie dość, że nie da się go kupić, to nawet zbytnio informacji o nim nigdzie nie ma.


Na szczęście nasz tagowy mentor od razu mnie nakierował podrzucając linki do rumuńskiego sklepu i polskiej strony producenta (która chyba nie wie o tej wersji kolorystycznej).

Znając numer referencyjny, rozpocząłem poszukiwania. Udało się namierzyć ten zegarek w jednym z ukraińskich sklepów - timeshop.com.ua. Oczywiście nie mogło się obyć bez komplikacji. Otóż ich strona jest przystosowana tylko do zamawiania na Ukrainę. Co prawda przy składaniu zamówienia jest pole wyboru kraju, ale na liście znajduje się tylko jedna pozycja. Nie zraziło mnie to. Skontaktowałem się ze sklepem przez facebooka. Komunikacja odbyła się dwujęzycznie. Ja pisałem po angielsku, a kolega ze wschodu - po angielskawemu :)

Through the website it is possible to issue only in Ukraine, as the site is designed for Ukraine. You can pay by personal details of Western Union. After that, you drop us the transfer number. We pick up the pepewater and send you the package within 2 days. Usually it arrives in Europe in 1-2 weeks. But now there may be delays.


Czy "pepewater" to przelew? Chyba tak. W każdym razie, nie uśmiechało mi się płacenie przez Western Union. Wolę mieć ochronę kupujących zapewnianą przez PayPala i/lub Revoluta. Zapytałem więc czy jest możliwość zapłaty przez PP, na co dostałem odpowiedź, że owszem, o ile transakcji dokonamy przez etsy i dopłacę dodatkowe $15 (zgaduję, że to prowizja dla etsy).

Dalej poszło z górki - wystawili ofertę na etsy, kupiłem, zapłaciłem i pozostało tylko czekać. Minęły 3 tygodnie i dzisiaj odebrałem paczkę z poczty.

Oto on.

#zegarki
m_bielawski - Stali bywalcy tagu wiedzą zapewne, że ze względu na kwarantannę utknąłe...

źródło: comment_1587471787kAsifOUJmN9t52egNPTkfB.jpg

Pobierz
  • 19
@m_bielawski: bardzo ciekawy. Bardzo ładny. Może nie tyle jego tarcza(to tak w mojej opinii)
... Co dekielek :) aż zawolam ulubieńca tematyki przestrzeni kosmicznej @kabzior (zobacz kolego ten dekielek). Cieszę się, że mogłem jakkolwiek pomoc w znalezieniu. Ile wyniosło Cie wszystko razem??

Tam chyba miało być "paperwater" jako "przelew". Tłumaczone Google?? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Super, że e się udało I masz zegarek, który chciałeś. Jest jakiś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AllieCaulfield: na dekielku jest "ograniczennaja serija" i 152/250. Wszystkie zrodla tez mowia, ze tyle ich bylo. Ale papierow zadnych na to nie ma. Jest tylko (plastikowa) karta gwarancyjna i uniwersalna instrukcja obslugi, opisujaca kilka mechanizmow.

@AllieCaulfield: @erjan: cala impreza kosztowala mnie $480 (co po kursie Revoluta dalo dokladnie £387.48), wliczajac wszystkie prowizje i koszt wysylki. Wyslany byl jako prezent i udalo sie uniknac cla i vatu.
@grey09 mloteczek uderzajacy w "dzwon" to funkcja znana szerzej jako minute repeater (albo quarter repeater, jezeli wystukuje tylko kwadranse, nie minuty). Czy to jest dla niewidomych? Byc moze. Na pewno jest to jedna z bardziej zlozonych komplikacji w zegarkach. Ale nie jest to budzik. Minute repeater jest wyzwalany recznie przez pociagniecie dzwigni.