Wpis z mikrobloga

Mirki, robił ktoś sterownik do systemu podlewania na sonoffie z home assistantem? Będę miał elektrozawory ze sterowaniem 24VAC, do tego sonoff 4ch pro r2 z transformatorem 24VAC. Zastanawiam się czy podłączać do tego jakieś czujniki, czy raczej zdać się na prognozę pogody w samym home assistance.

Dodatkowo będę miał wpięty czujnik deszczu, który nie poda zasilania jeżeli będzie za mokro.

#inteligentnydom #automatyka #ogrodnictwo #budujzwykopem
  • 9
@Stef444n: wydaje mi się że określenie potrzeby podlewania poprzez prognozę pogody jest dość nie zawodne ale warto może dodać jakiś czujnik który stwierdził by czy właśnie przed chwilą lub aktualnie nie pada. Dodatkowo ogrodu nie powinno podlewać się w trakcie "silnego słońca".
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Stef444n: robiłem z domoticzem i działa. Zalezność od deszczu dobrałem z czujnika opadów w stacji pogodowej na zmniejszenie lub zatrzymanie podlewania. Działa całkiem dobrze 2 rok. Czujnik deszczu zliczający ilość opadu.
@Stef444n: Dzięki! Myślałem, że znalazłeś może jakiś mniejszy który by wystarczył dla elektrozaworów. Ja miałem podlewanie w ubiegłym roku na sonoff basic (bo mam tylko taras do podlania ;) ) + zalewany indel + 1 rainbird, ale chcialem całość zmienić na sonoff 7-32v i po drodze podpialem 230v do wyjścia 24v i juz nie mam transformatora ()

Do podlewania używam integracji z google calendar - mam wydarzenie