Wpis z mikrobloga

@Wilczek03 Czytam ostatnio 5 książek polecanych przez Billa Gatesa, najlepsza jaką czytałem to chyba Educated Tary Westover. Zainteresowałem się nimi po filmie W głowie Billa Gatesa na Netfliksie. Szczerze uważam że ten facet naprawdę jest inteligentniejszy od 99,9% ludzkości, ale też buli horrendalne sumy na polepszenie warunków życia najbiedniejszych na całym świecie i jeżeli ktoś taki jak on powiedziałby że mam sobie wszczepić w potylice czipa dla mojego własnego dobra to bym
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoKazania: inteligentnych zamordystów mamy od cholery i ciut, a wielu filantropów w ten sposób maskuje gorszą stronę swojej działalności. Bill Gates to na pewno inteligentny człowiek, ale czy ma złote serce i to co on uważa za dobre, faktycznie wychodzi innym na zdrowie - tego już taki pewien nie jestem - choć oczywiście jak wirus nie zwinie się samoistnie, to się zaszczepię.
  • Odpowiedz
@Pantokrator No rozumiem, ale trzeba wziąć pod uwagę, że gdyby Bill Gates chciał wyrządzić ludzkości krzywdę dla własnych celów jego fundacji, to już dawno by to zrobił. On już sam powiedzial, że gdyby chciał zostać prezydentem USA to przyszłoby mu to z łatwością. Zamiast tego zdążył wydać większość swojego majątku na wymyślanie nowego rodzaju kibla w Afryce i zebrać te fundusze na nowo.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoKazania: a czy świat potrzebuje kolejnych miliardów ludzi w Afryce, czy wynikną z tego tylko kolejne napięcia i konflikty, o niszczeniu przyrody i dalszym nakręcaniu globalnego ocieplenie nie wspominając...
Bill może chcieć dobrze, a może po prostu chcieć, żebyśmy myśleli, że chce dobrze. CHolera go wie. Ja nie zakładam z góry, że to zły mason i spiskowiec, ale nie zamierzam mu ufać, bo niestety, ale większość ludzi wpływowych (a do takich
  • Odpowiedz
@Wilczek03: za mało opcji. Albo TAK / NIE, albo bez jakichkolwiek "tak ale" "nie ale". Bym się nie zaszczepił nawet jak by wirus nie wygasł. I co mam zaznaczyć?
  • Odpowiedz