Wpis z mikrobloga

@Don_Lukasio: od kiedy pamiętam, zawsze chciałam kupić sobie maszynę do szycia, ale ciągle to odkładałam, więc teraz, kiedy by się bardzo przydała przy maseczkach, postanowiłam ją kupić. Poczytałam trochę i okazuje się, że nie chcąc wspierać Chin, musiałabym pojechać do domu babci po starego, zabytkowego Singera, bo absolutnie wszystkie są teraz produkowane w Chinach oprócz modeli przemysłowych japońskiej marki Janome, które są jako jedyne produkowane w Japonii, a nie w
  • Odpowiedz
@Don_Lukasio: @osaaldona: no dobra, tylko gdyby nie produkcja tego wszystkiego w Chinach, to na świecie byłby dodatkowy 1 mld ludzi żyjących za dolara dziennie. Teraz pewnie zostanie to przeniesione do Indii. No i może do Afryki. Chociaż żeby przenieść produkcję masową do Afryki, trzeba będzie uciszyć krzykaczy od rasizmu, a to może być trudne. No i Afryka chyba lubi być biedna
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
83 firmy korzystają bezpośrednio lub pośrednio z przymusowej siły roboczej w Chinach. Wśród nich zostały wymienione: Microsoft, Apple, Google, Amazon, Sony, Samsung, Acer, Asus, Dell, Lenovo, LG, Meizu, Vivo, Oppo, Nintendo, Panasonic, ZTE, Siemens czy Xiaomi.

https://www.telepolis.pl/tech/prawo-finanse-statystyki/samsung-apple-google-huawei-czy-wszyscy-korzystaja-z-chinskich-obozow-pracy
@Don_Lukasio: tak więc jakiej firmy smartfon będzie następny ?
  • Odpowiedz