Wpis z mikrobloga

@Sune: Super, będę czytać. Czy mógłbyś opisać kiedyś jak bezpieczne jest kupowanie na giełdach zagranicznych? Tzn. kto/co zabezpiecza akcje/etfy które kupujemy i gwarantuje ze nagle nie „znikną”?
  • Odpowiedz
@Sune:
Ja bym ten Twój post nazwał wstępem do ETF, bo sporo pominąłeś, a co imho warto by wyjaśnić ( w tym też np. wpływ Vanguarda czy Blackrock na głosowania podczas AGM-ów ). Temat rzeka i warto się rozpisać :).

No i pewna nieścisłośc Ci się wkradła - Malkiel opisywał inwestycję w SP500 na przestrzeni prawie 40 lat, nie 30 - nawet posta na ten temat popełniłem niedawno mój post
  • Odpowiedz
@lsh: Faktycznie, dziękuję za wyłapanie literówki. Za jakiś czas opiszę bardziej szczegółowo ETFy. Na pewno znajdą się osoby zainteresowane ich doborem, dywersyfikacją oraz ryzykiem walutowym.

Dziękuję za komentarz.
  • Odpowiedz
@Sune: Fajny pomysł na blog. Nowe wpisy robiłbym pod kątem tego co obecnie łatwo znaleźć w internecie, a czego nie.
Np. według mnie brakuje rzetelnych informacji jak od strony technicznej inwestować w ETF nie notowane na GPW (ja korzystam z De Giro, ale być może osoby z dużymi portfelami znajdą lepszych brokerów).
  • Odpowiedz