Wpis z mikrobloga

Jak niewiele dni minęło od zmiany z:
- akcji klaskania dla lekarzy
- nazywania ich bohaterami
- jechania po rządzie za brak sprzętu

na:
- brak sprzętu to wina ludzi, bo kradną w szpitalach
- nieroby migają się od pracy
- Ziobro zapowiada działania prokuratury

#koronawirus
  • 19
  • Odpowiedz
@adrians29: Nie wiem czy zrozumiesz tak złożone zagadnienia ale ani jedno ani drugie nie odnosi się do całego środowiska. Tak - kradnie się w szpitalach ale nie oznacza że wszędzie. Tak - należą się oklaski ale nie tym co wzięli lewe L4. Nie dziękuj. Tak - są bohaterami ale nic Ci co zjechali z Włoch olali zagrożenie i pozarażali pacjentów.
  • Odpowiedz
@adrians29: tu nie chodzi że "nieroby", tylko zawody w bieli mają przymus pracy w pewnych sytuacjach. Przymus ustalony dawno temu i przez inną ekipę, żeby nie było wątpliwości. Nie zgłoszenie się do tej pracy to po prostu łamanie prawa, jak nie zgłoszenie się na pobór wojskowy.

No i chyba logiczne jest, że dziękujemy komuś, kto ratuje innym życie narażając swoje, a szkalujemy kogoś idącego na lewe L4 gdy na szali jest
  • Odpowiedz
@ediz4: podpowiem, co odnosi się do całego środowiska z ust propagandy PiS: "Niech jadą!", "Jeżeli uczciwie głodują, to trochę schudną” oraz "Piją latte w Starbucksie".
  • Odpowiedz
@tomtom666: To jest tak jakbyś miał kilka tirów rozładować zepsutym wózkiem widłowym. Idziesz do domu albo ma l4 bo i tak będziesz chory, niepełnosprawny albo trup
  • Odpowiedz
@tomtom666: Polska służba zdrowia od lat była w ruinie. W takiej sytuacji plus obniżone pensje wziąłbym polityków do wolontariatu. Lekarstwa to pewnie Apap a jak coś dobrego to z WOŚP. Polska to taka mocna Ukraina albo coś gorszego.
  • Odpowiedz
@snitch: no była, jest i pewnie będzie przez następne 30 lat, ale to co ma wspólnego z tematem? Ci którzy złamali obowiązujące (od kilkunastu lat) prawo, będą mieć z tego powodu problemy. Ci którzy prawo obeszli, zostawiając ludzi na śmierć, będą szkalowani. Ci, którzy zostali narażając swoje zdrowie, będą podziwiani.

Takie zdziwienie, że jednych szanujemy drugich szkalujemy przypomina trochę logikę seby jp100%, że jak to tak, po policję dzwonić jak było
  • Odpowiedz
@tomtom666: Jeśli kogos winić to rządzących i ich elektorat. Kto miał umrzeć i tak umrze. Nie idzie się na wojnę ze scyzorykiem. Nie pamietam odkąd w pl istnieje jakiekolwiek prawo. Ja tam szanuje tych co zrezygnowali za rozsądek bo jednak własne zdrowie i rodzina jest ponad wszystkim. Żyjesz w jakiejs zamkniętej bance. Zobacz jak na zachodzie sobie radzą. Porównania nie ma. Otwierają szpitale, budują nowe. Wołają emerytowana służbę zdrowia o pomoc,
  • Odpowiedz
@snitch: tia, już widzę jakiegoś gościa na włoskim czy hiszpańskim portalu, piszącym "zobacz jak w polsce sobie radzą, nie ma porównania, szpitale budują, lekarze w pracy zamiast się zwalniać, nie to co u nas". Widziałeś, jakie zabezpieczenia dostali lekarze w Hiszpanii? Ubierali się w worki na odpadki. We Włoszech? Ludzie kupili im maski do nurkowania.

Myślę, że baaaardzo szybko zmieniłbyś zdanie, jakby to Twoja matka zmarła w męczarniach, bo ktoś nie
  • Odpowiedz
@tomtom666: Nie ja tylko uciekłem z tego fikcyjnego kraju x lat temu. Wiadomości nie muszę oglądać bo widzę i wiem jak jest za granica. Ślepo wierzysz ale ważne ze wierzysz. Poza tym tak dla ścisłości w Polsce nie ma wirusa dlatego tez nie ma testów.
  • Odpowiedz
@adrians29: znam środowisko młodych studentów 2/3/4 rok, rodzice sędziowie/lekarze ogólnie ustawieni ludzie i w pewnym sensie spoko, ale wkurza mnie że w radio szukają rąk do pomocy, a to wszystko siedzi w domach na zwolnieniach, wkurza mnie to, tym bardziej że jeden z nich jest moim sąsiadem i dziś grilował sobie z rodzinką i śmiechów nie było końca, a tu gdzie mieszkam ostatnio ludzi ratowały zakonnice bo nie było nikogo, ok
  • Odpowiedz
@tomtom666 myślę że szybko zmieniłbys zdanie gdybyś był przeciętna pielęgniarka która jest stara xdd

We Włoszech i Hiszpanii też szczuto na lekarzy? I też pracowali już wcześniej tyle godzin co Polsce lekarze? Xddd
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Haha student ma pomagać jako ochotnik w DPS? Co jeszcze? Stopy za darmo też ma wylizać?
To może ty się zgłosisz albo studenci informatyki z 2 roku?
  • Odpowiedz