Wpis z mikrobloga

Sypie mi się telefon. A mam go od praktycznie początku produkcji, tj 2016r.
A mówię o CAT S60.
A co nawala? Czasem się wyłącza rozjaśnianie ekranu i trzeba włączyć gmaps, żeby zadziałał xD, ledwie mnie słychać przez mikrofon (pewnie się zatkał przez pyły etc) i żeby gadać wróciłem do SE W300i xDD, głośnik frontalny nie działa, nie działa jack 3.5mm (no może czasem jak się pogmera jak w żoninej pi...), bateria z nominalnych 3800 oferuje już tylko 2300mAh, klapka od ładowania reperowana i robiona już na sztukę, byleby się trzymała.

No i przychodzi czas zastanawiania się nad nowym aparatem. Na razie tylko zastanawiania, bo niestety na nic innego nie mogę sobie pozwolić.
Potrzeba mi pancerności urządzenia (IP68), bo pracuję w ciężkich warunkach, gdzie są temperatury, smary, opary, woda i zmywacze. Ajfonik padnie po przekroczeniu progu warsztatu. Potrzeba dużej baterii. Potrzeba 32GB wewnętrznej co najmniej (getnordzie, sorki), dualsim nie musi być, procesor 2000mHz mogłoby już wystarczyć.
Z dodatków: flir się przydaje (stąd w klasyfikacji dwa z tymże), praktyczność obudowy też jest atutem, ale i oryginalny design nie chce by schodził na dalszy plan. No i czysty system.

Więc:
- CAT jest #!$%@? drogi (3k), ale ma design, który przemawia, flir i pancerność, ale przeciętne bebechy (2100mHz, 4500mAh)
- BlackView to chińczyk, ma niezły design, dużą baterię (5000mAh) i pamięć wewnętrzną (126giba), wnętrzności nieco lepsze procesorowo
- Getnord ma bardzo fajną obudowę i jaram się tym jak Rzym za Nerona i Drezno w '45. Ale jest stary i bebechy bardzo przeciętne w stosunku do np jego śmiesznego następcy wyglądającego jak klon Hammera energy (albo vice versa, generyczne pancerniaki), mimo to bateria większa, ale podobno niezbyt wydajna (6000mAh), ale #!$%@? 16GB wewnętrznej to ja miałem w CAT S50 w '15. LoL.

Niby jest jeszcze Doogee, Oukitel, MyPhone, ale jakoś do nich niezbyt mam zaufanie, że zaproponują choćby jednorazowe wsparcie oprogramowania i niemal jestem pewny, że w przypadku #!$%@? się czegoś stwerdzą, że najlepiej to by było, gdyby pan jednak udał się na drzewo czynić babany zbliżonymi kształtem do ogórków...

Jakieś alternatywne propozycje warte uwagi?

#smartphone #pancerniak #telefony #cowybrac #komorka #cat #blackview #getnord
SPGM1903 - Sypie mi się telefon. A mam go od praktycznie początku produkcji, tj 2016r...

źródło: comment_1587076180ALPla6MufYwJEZNmyCO8Xl.jpg

Pobierz

Jaki pancerniak

  • CAT S61 za 3k 33.3% (3)
  • Blackview BV9800 pro za 1600 55.6% (5)
  • Getnord Onyx za 1k 0% (0)
  • zostać przy sprawdzonym CAT S60 11.1% (1)

Oddanych głosów: 9