Wpis z mikrobloga

Czy któryś z Mirków czytał może "Przedwiośnie" albo niezłe opracowanie tegóż? Mam napisać wypracowanko nt "Czy rewolucja może być metodą służącą poprawie warunków życia ludzi i budowaniu społeczeństwa opartego na zasadach sprawiedliwości i równości?". Nie oczekuję, że napiszecie za mnie całość, ale przydałoby się wyjaśnić co jest o tym napisane w "Przedwiośniu". Potem sobie poradzę. Za każdą pomoc płacę w zdjęciach kitku.
#szkola #licbaza #matura #literatura #ksiazki
  • 8
@Harmonia: No... jak już jakiś się pojawi do reszta debili mojego pokroju będzie już mogła znaleźć coś pomocnego, co nie wymaga czytania całej książki on-line. Postawa prospołeczna ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@Lunait: W „Przedwiośniu” Żeromski opisał rewolucję z 1917 roku, która dokonała się w Baku. Jest to rekonstrukcja wydarzeń w oparciu o opowieści świadków. „Jednego dnia rozeszła się w mieście Baku lotem błyskawicy wieść: rewolucja! Co znaczyło w praktyce owo słowo, nikt objaśnić nie umiał, a gdy było najmądrzejszego poprosić o wyjaśnienie, na pewno orzekł coś innego niż poprzedni znawca i co innego niż jego następca”. W samym środku wydarzeń znajduje się