Wpis z mikrobloga

Na dworze robi się coraz cieplej co oznacza, że sezon na Cold Brew jest coraz bliżej! W zeszłym roku proponowaliśmy wypaloną, zmieloną i poporcjowaną kawę w celulozowych filtrach do domowego użytku. W tym sezonie oferujemy same filtry dzięki czemu możecie do nich wrzucić kawę jaką chcecie i nie mieć kłopotów z filtracją! W paczce znajdziecie 35 sztuk więc powinny wystarczyć na cały sezon -> https://coffeeplant.pl/produkt/filtry-do-cold-brew-alto-35-sztuk/
#kawa #kawatime #sklepyinternetowe #warszawa #coldbrew
Pobierz
źródło: comment_1587044780B7MlG5YbFL711HW1ZwR16P.jpg
  • 9
@Wycu91: tak jest najłatwiej - ale jak robisz litry czy 2 litry to potem filtracja to koszmar. Sami przez to przechodziliśmy dlatego w zeszłym roku wprowadziliśmy gotowy produkt (bardzo dużo tego sprzedaliśmy), a w tym roku same filtry, żeby klienci mogli jakąkolwiek kawkę sobie użyć. Zapraszamy!
@COFFEEPLANT: żadnego gustu, zadziwia mnie jak kawiarniom udaje się ludziom wciskać ten obiektywnie gówinany napój ( ͡º ͜ʖ͡º) Jeszcze jakaś kawa z mlekiem, i cukrem na zimno to nawet wchodzi, ale fenomenu wszystkich czarnych kaw na lodzie czy macerowanych na zimno nie rozumiem, tracą w tej temperaturze cały aromat, smakują płasko, jednowymiarowo i generalnie uważam, że to tylko marnowanie ziaren xD
@geuze: rzecz gustu i nie piłeś dobrego cold brew. Inna sprawa, że nie każde ziarno się nadaje. Testowalismy kilkanaście Kenii do cold brew w butelce. Na gorąco wyśmienite - po kilkanaście dolców za 1 kg. W cold brew jedna wyszła bardzo dobrze - reszta płasko.
rzecz gustu i nie piłeś dobrego cold brew.


@COFFEEPLANT: piłem cold brew jak ty jeszcze piłeś kapuczinę z torebki ( ͡º ͜ʖ͡º) Próbowałem tego gówna wielokrotnie, chyba ze wszytkich możliwych metod, różnych ziaren. Robiłem sam, robiliśmy w kawiarniach gdzie pracowałem, piłem na różnych targach i eventach. W butelkach, na świeżo, z "wieży", macerowanych, overice, nitro i dalej uważam, że to gówno bez smaku... Ani razu chyba