Wpis z mikrobloga

#bankowosc #banki #koronawirus wie ktos czy nam rzad czegoś nie szykuje, tzn zajecie jakies czesci oszczednosci? Osoba z rodziny dostala info od kolezanki z banku, zeby sobie wyplacic hajs. ja akurat w to nie wierze ale w dobie tego syfu to uj wie co sie bedzie dzialo
  • 16
@crazykokos ja w sumie nie mowie o tym, ze banki padna tylko czy nam panstwo nie #!$%@? oszczednosci z tych bankow tak jak to sie stalo pare lat temu na cyprze
@crazykokos ale to masz gwarancje chyba jak bank ma upasc a ja mowie o tym, ze rzad sobie moze wziac czesc naszych oszczednosci a wytlumaczy sie sytuacja naglej koniecznosci
@joks: ok ok. jesli chodzi o moje zdanie to nie sadze zeby to moglo nastapic. reaktywacja gospodarki na dniach. turystyka, uslugi i gastro podupadlo, ale cala reszta presperuje dobrze a niektore branze nawet lepiej odkad jest korona. w innych krajach zus itd. sa anulowane na najblizszy czas a u nas tylko zawieszane, wiec rzad tylko sobie zaczeka na kase.
generalnie widac, ze ludzie panikuja. W bankach od strony pracownikow pelen chilli
jak to sie stalo pare lat temu na cyprze


@joks: Cypr nie ma własnej waluty, więc nie może sobie sam tak łatwo dodrukować pieniędzy. Polska ma własną walutę i ma tu większe pole do popisu.

Po zabraniu oszczędności z kont obywatele byliby #!$%@? na rząd. Po dodrukowaniu raczej aż tak bardzo nie będą, bo dla większości będzie to trudne do zrozumienia o co właściwie chodzi. I jedno i drugie źle wpłynie