Wpis z mikrobloga

#aborcja znowu na ustach wszystkich. Czy wy dzbany nie rozumiecie, że tematy takie jak aborcja i #lgbt wypływają tylko po to, aby odwrócić waszą uwagę od tego, co jest na prawdę ważne w danym momencie? Mamy epidemię #koronawirus, gigantyczną dziurę w budżecie, przeciążoną służbę zdrowia, ograniczanie swobód bez wprowadzenia stanu nadzwyczajnego, problemy z #policja, dziesiątki tysięcy zawieszonych działalności gospodarczych, ludzi tracących pracę, galopującą inflację i perspektywę znacznych wzrostów cen żywności ze względu na suszę jakiej nie było od wielu lat.

Aborcja to delikatny problem natury moralnej, który rozpala serca i umysły wielu osób, a udzielanie się w tym temacie daje złudne poczucie walki o wyższe wartości, niezależnie od tego czy jest się za czy przeciw. Przerzucanie się z wielką zajadłością tagami #bekazprawakow i #bekazlewactwa nic nie zmieni poza wystrzałem endorfin, które sobie fundujecie. Apeluję więc do wszystkich o powściągliwość. Nie dajcie się wciągnąć w tę głupią dyskusję i zwróćcie uwagę na to, od czego próbuje się waszą uwagę odciągnąć.
  • 5
@yasiu94: na plusach mi nie zależy, ale fajnie by było, gdyby to dotarło do kilku osób. Niestety nie umiem w wykopy za mocno więc nie wiem jak tu się buduje zasięgi, ale im więcej osób to przeczyta tym większe szanse, że mniejsza grupa da się wciągnąć w tę bezsensowną wojnę.
@piotros: Według mnie jest dokładnie odwrotnie i to aborcję ukrywają sprawami koronawirusa. Aborcja dla większości polaków jest ważniejsza od jakiejś dziury w budżecie