Wpis z mikrobloga

@Puzzel_: Rozumiem( ) Sam jesteś na kwarantannie,czy jakiś domownik też? Nie wiesz jak to wygląda,gdy ktoś wraca z zagranicy,to wiadomo ta osoba jest jakoś rejestrowana,że musi odbyć kwarantanne. A czy inny domownik też jest zgłaszany do sanepidu?
@sudokor do mnie przyjechali chyba w czwarty dzień. Zawsze ten sam policjant, w ostatni dzień wyszedłem na balkon i mówię, że go nie widzę a policjant do mnie, że "nie musi mnie pan widzieć" ¯_(ツ)_/¯ myślę, że nawet nie przyjechał bo nie ma możliwości żebym go nie widział.

Pamiętajcie Mirki, przestrzegajcie kwarantanny. Ja przed powrotem do domu siedziałem 10 dni nie wychodząc z mieszkania w Holandii. Mam w domu starsza osobę i
@wojcell: Ehh też po powrocie z Meksyku miałem to gówno. Odpisz im na sms, że teraz nie możesz bo jesteś w sklepie. A za selfie zrób zdjecie benga. I tak tego nie sprawdzaj, u mnie policja była codziennie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Puzzel_: Rozumiem( ) Sam jesteś na kwarantannie,czy jakiś domownik też? Nie wiesz jak to wygląda,gdy ktoś wraca z zagranicy,to wiadomo ta osoba jest jakoś rejestrowana,że musi odbyć kwarantanne. A czy inny domownik też jest zgłaszany do sanepidu?

@Creative3000: Przy przekraczaniu granicy wypełniasz papierek. Imię, nazwisko, adres, telefon, mail, kierowca podaje nr rej. Nigdzie nie podajesz czy będziesz z kimś odbywał kwarantanne. Troszkę to śmieszne, mnie
Przy przekraczaniu granicy wypełniasz papierek. Imię, nazwisko, adres, telefon, mail, kierowca podaje nr rej. Nigdzie nie podajesz czy będziesz z kimś odbywał kwarantanne.


@p4tryk1983: Miało to miejsce już po 1 kwietnia,gdy domownicy też muszą odbywać kwarantannę,gdy ktoś z rodziny wraca z zagranicy?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Przy przekraczaniu granicy wypełniasz papierek. Imię, nazwisko, adres, telefon, mail, kierowca podaje nr rej. Nigdzie nie podajesz czy będziesz z kimś odbywał kwarantanne.


@p4tryk1983: Miało to miejsce już po 1 kwietnia,gdy domownicy też muszą odbywać kwarantannę,gdy ktoś z rodziny wraca z zagranicy?

@Creative3000: no niby tak jest, ale nigdzie nie podajesz z kim mieszkasz. Nikt o to nie pyta. Pierwsze 3 dni miałem policję pod domem i też nie pytali.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Creative3000: wszyscy domownicy u mnie byli objęci kwarantanną, pomimo że miałem wydzielony pokój i tylko ja wróciłem z Niemiec. To się zmienia z dnia na dzień ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Creative3000: w formularzu nie, swoją drogą to nie miałem formularza tylko straż graniczna wprowadzała dane przez tablet. Poinformowali, że należy samemu zadzwonić do sanepidu i objąć kwarantanną wszystkich domowników.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@p4tryk1983: Ale przekraczałeś granicę już po 1 kwietnia i nic takiego nie było w tym druku tak?

@Creative3000: przekraczałem 5 kwietnia. Jest jeszcze jedna śmieszna rzecz z tym związana. Jak napisałem wjechałem do Polski 5 kwietnia o 19. Strażnicy mnie poinformowało, że kwarantanna zaczyna się za 24h, czyli pon. o 19 i kończy za dwa tygodnie czyli 20 kwietnia pon. o 19. I teraz, jak wypełniasz oświadczenia do zusu o
@p4tryk1983: No wszystko szybko pisane jest na kolanie dlatego te przepisy są takie nieprecyzyjne. Czyli co,jak ktoś z mojej rodziny będzie 19 kwietnia o X godzinie w domu to może sobie jeszcze wyjść do sklepu? Ale już od poniedziałku 20 kwietnia od godziny X musi siedzieć w domu?( _)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@p4tryk1983: No wszystko szybko pisane jest na kolanie dlatego te przepisy są takie nieprecyzyjne. Czyli co,jak ktoś z mojej rodziny będzie 19 kwietnia o X godzinie w domu to może sobie jeszcze wyjść do sklepu? Ale już od poniedziałku 20 kwietnia od godziny X musi siedzieć w domu?( _)

@Creative3000: 24h jest po to byś dojechał do domu, np przekraczasz granice w Kolbaskowie i jedziesz do Rzeszowa