Wpis z mikrobloga

Jestem przeciwnikiem aborcji ale tylko tej na życzenie. Jeśli dziecko ma urodzić się z wadą która skazuje go na śmierć w ciągu kilku pierwszych godzin życia ( brak mózgu, żołądka, małogłowie etc.)To na litość boską oszczędźmy mu i jego rodzicom cierpienia . W tym kraju bardziej potrafimy zlitować się nad psem niż człowiekiem.Ciąża z gwałtu to już wybór samej kobiety, jeśli chce niech dokona aborcji ale musi taka kobieta mieć świadomość że należy zrobić to jak najszybciej i należy kobiety uświadamiać i edukować to one i te dzieci to ofiary tego gwałtu. Aborcja to trudny temat ( ͡° ʖ̯ ͡°) #aborcja
  • 4
  • Odpowiedz
@pawel-wrobel: ja miałam 5 lat.

W 1993 uchwalono tak zwany "kompromis aborcyjny", o całkowity zakaz zabiegał kościół, z którym po przewrocie ustrojowym władza musiała się dogadać. Opór był potężny, przeciwko zaostrzeniu zebrano prawie 2 miliony podpisów, które zignorowano. Kosciół miał w wolnej Polsce ogromy posłuch dlatego nowe siły polityczne musiały ustąpić, żeby zapewnić sobie przychylność kleru w innych kwestiach. Prawo kobiet do aborcji zostało przehandlowane bez pytania nas o zdanie a
  • Odpowiedz