Wpis z mikrobloga

Halo #wroclaw czy jest tutaj ktoś kto przeprowadził się z Krakowa do Wrocławia? Gdzie lepiej się żyje? Jacy są ludzie, jakie jest miasto, jakie różnice? Pytam o odczucia, byłem parę razy zawsze jestem pod wrażeniem, dla mnie osobiście Wrocław jest bardziej wielkomiejski, Kraków to takie większe miasteczko
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Joer: kraków - lepsze knajpy, imprezownie. Lepszy dostęp do kultury i sportu i komunikacja. Wroclaw - szybki rozwój, fajne dzielnice poniemieckie jak krzyki, czy wielka wyspa. Kazde miasto ma swoje zalety
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Joer: jak juz @krave wywolala do odpowiedzi, to się wypowiem (ʘʘ)
W Krakowie spedzilam większą część życia, jednak wyjechałam stamtąd na studia, a w pełni samodzielne "dorosłe" życie zaczęłam we Wrocławiu.
Dlatego może wypowiem się na temat tego drugiego.
Praca: jeśli korpo, to jest w czym wybierać i dość łatwo zmienić pracę, gdy jest taka chęć lub potrzeba.
Tereny zielone: mam wrażenie, ze tutaj jest ich o
W Krakowie jest więcej ciekawych miejscówek i mi wydaje się, że to tam jest bardziej "wielkomiejsko" - pewnie jest to kwestia tego, że oba miasta są duże i wielkomiejskie wydaje się to, którego tak dobrze się nie zna. Dla mnie jednak Wrocław wygrywa klimatem i ludźmi. Mieszkałam w czasach studiów we Wrocławiu, później przeprowadziłam się do Krakowa, ale jednak wróciłam do Wrocka. Przyjemniej się mieszka - przynajmniej mi, bo nie chcę mówić