Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
@Alex_mski: nie oceniam teraz zasadność aborcji, jednak to, że państwa zachodnie i te bardziej cywilizowane mają coś ustalone prawnie wcale nie oznacza, że jest to dobre. Kolejny argument z serii Polska to średniowiecze.
  • Odpowiedz
@Alex_mski: Od wczoraj witamy uroczystościami państwowymi duże stalowe ptaki, które przylatują do naszego kraju, także to będzie kolejny krok, który przybliży nas do ekskluzywnej grupy państw afrykańskich.
  • Odpowiedz
@Wiq_: A jednak, oglądałem przed chwilą panią Godek na mównicy sejmowej i utwierdza mnie to jedynie w przekonaniu co do tego, że Polska to średniowiecze. A jeszcze bardziej utwierdza mnie w tym to, że ktokolwiek może podzielać poglądy takiej osoby.
  • Odpowiedz
@Alex_mski Nie, moim zdaniem obie strony nie są dobre, a postawienie na jedną z nich spowoduje momentalne oburzenie drugiej strony społeczeństwa.
Lepiej zostawić tak jak jest - obie skrajne postawy (czyli aborcja na życzenie i całkowity zakaz aborcji) są zakazane, fundamentaliści są niezadowoleni, a to zawsze świadczy o dobrze wypracowanym kompromisie.
  • Odpowiedz
@mroznykasztan: Na ten moment aborcja "na życzenie" jest w Polsce zakazana. Zakaz to nie kompromis. Każdy człowiek powinien móc sam decydować o swoim losie w tak fundamentalnych sprawach. Prędzej kompromisem nazwałbym stan, w którym osoby chcące dokonywać aborcji jej dokonują, BO MOGĄ, a osoby, które nie chcą - nie dokonują i nie wpieprzają się innym ludziom w ich życie/nie próbują decydować za nich ;).
  • Odpowiedz