Wpis z mikrobloga

Czy wiecie, że można sobie zamówić lody z dostawą do domu poprzez zwykłego kuriera i to niezależnie od miejsca zamieszkania? Ostatnio trafiłem w internecie na informację, że lodziarnia Willisch, która produkuje własne lody, wysyła je również za pomocą zwykłego kuriera. Lody pakowane są w styropianowe pudełko, a do środka oprócz lodów pakowny jest również suchy lód, który ma za zadanie utrzymać odpowiednią temperaturę w czasie transportu. Jako, że lubię takie ciekawostki, zamówiłem sobie taki zestaw lodów. Paczka przyszła następnego dnia po wysyłce. W kartonowym pudełku było drugie styropianowe pudełko, po otwarciu którego powiało chłodem. W paczce były trzy woreczki z suchym lodem, natomiast same lody były mega zmrożone, tak bardzo, że nie dało się wbić łyżki. Więc widać, że taki patent sprawuje się bardzo dobrze.
Co do samych lodów to są zwarte i “ubite”, w zależności od smaku na 500 ml waga wynosi od 450 do 480 gram. Natomiast w smaku lody są bardzo dobre, intensywne w smaku. Z tych co zamówiłem najbardziej polubiłem solony karmel, lody kakaowe z lat 80 i sernik z pomarańczą.
Warto zwrócić uwagę na to, że jak na małą rodzinną firmę to mają fajny i spójny branding. Samo opakowanie kartonowe w który zostały przesłane lody odpowiada kolorowi przewodniemu, który widoczny jest na stronie internetowej. Opakowania samych lodów, też są ze sobą spójne stylem. Do paczki dokładana jest również ciekawie wykonana broszura o firmie Willisch.
Myślę, że to ciekawa alternatywa dla lodów Haagen Dazs lub Ben & Jerry's, bo niestety trzeba zaliczyć je do tej półki cenowej.

#lody #willisch #ciekawostki #zakupyonline #jedzenie #slodycze
Schrodinger - Czy wiecie, że można sobie zamówić lody z dostawą do domu poprzez zwykł...

źródło: comment_1586962262wnEA6eEYcp2BX3htOyejWx.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@Rofox: Sama firma zaleca jednak aby lody po dostarczeniu przechowywać w zamrażarce i tak też zrobiłem. Ale mogę zobaczyć ile sam suchy lód wytrzyma w tym styropianowym pojemniku bo zostawiłem w środku dwie torebki. Jedną torebkę z ciekawości zalałem ciepłą wodą, aby zobaczyć jak to się dymi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Rofox: Sprawdziłem dzisiaj (drugiego dnia od otrzymania zamówienia) to suchy lód niestety wyparował, więc do dłuższego przetrzymywania to pudełko się raczej nie nadaje. Po otrzymaniu zamówienia samo pudełko styropianowe było po bokach (na styku przykryciu z resztą pudełka) zabezpieczone taśmą klejącą, pewnie w celu uszczelnienia pudełka przed wyparowaniem lodu. Pewnie po zerwaniu taśmy lód mógł już łatwiej wyparować.
  • Odpowiedz