Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@100kW: brim? Taki jedno poziomowa obwódka wokół wydruku?
Moge zmniejszyć do 40 przy pierwszych warstwach następnym razem, bo ten wydruk jest czysto techniczny na szybsze.
Jaki przeciąg? Masz na myśli podmuchy powietrza z zewnątrz? To nie możliwe, bo miałem zamknięte okna.
Przed wydrukiem przecieram ściereczka z mikrofibry (glownie z kurzu, choć drukarka jest przykryta, gdy jest nieużywana).
O co chodzi z przepływem?
@NoNameNoIdeaNoLife wydaje mi sie ze mam podobny problem i jest to wedlug mnie taki myk ze spod masz caly czas miekki bo stol grzeje a gorne warstwy gdzue grzanie stolu nie siega zastygaja i sie kurcza i ciagna za soba rogi. Wie ktos jak w slicerze fabrycznym od endera3 wylaczyc grzanie stolu od danej warstwy? Brim pomaga jak jyz pisali ale traci się czas i nie zawsze sie ladnie da oderwac bez
@NoNameNoIdeaNoLife: ta obwódka to skirt, służy do wyrównania ciśnienia w dyszy. W momencie gdy dysza się nagrzewa cześć filamentu "ucieka" grawitacyjnie. Żeby nie było ubytku materiału w gotowym wydruku stosuje się skirt. Do dobrej przyczepności PLA i PETG używałem bardzo długo kleju w sztyfcie. Teraz stosuje z powodzeniem wodę z cukrem. Po wychłodzeniu stołu wydruki fajnie odchodzą.