Wpis z mikrobloga

Wiecie co jest najgorsze? Im nic nie można zrobić.
Absolutnie nic, mogą sobie mówić co chcą i kompletnie #!$%@? nic nie można z tym zrobić.

Mam 22 lata, urodziłem i wychowałem się w wolnej Polsce, a czuje się jakbym teraz żył w państwie autorytarnym. I nic nie mogę z tym zrobić.

#tvpis
  • 189
  • Odpowiedz
@ediz4: dlaczego tak sądzisz, przecież w Turcji są partie opozycyjne i wybory? Nawet są opozycyjne media, a AKP przegrywa w największych miastach i nie kontroluje całej administracji.
  • Odpowiedz
@JakovKarnic: Coo? w Turcji opozycja siedzi w więzienach. W turcji jest cenzura. Rząd wyłącza twitter, facebooka gdy ma taki kaprys. Ludzie są prześladowani a nawet zamykani za komentarze w internecie. Można iść siedzieć za krytykę operacji wojskowej w Syrii z tytułu "wspierania terroryzmu".
  • Odpowiedz
@JakovKarnic: bo siedzi w więzieniach i jest prześladowana? bo nie ma dostępu do mediów a za krytykę rządu można wylądować w więzieniu? Już nie wspomnę o tym że turcja wjeżdża sobie na czyjeś wody terytorialne i dokonuje odwierty. Tak że marynarka Francji zamierza wysłać swoje.
  • Odpowiedz
@ediz4: PiS w Polsce już także uskutecznia swoją wizję mediów w TVP. Już nie mówiąc o tym, że cały czas mówią o polonizacji mediów w Polsce. Co ich blokuje? Sądy.
Jeśli myślisz, że w Turcji wyglądało to inaczej to xD
W Turcji pierwsze wybory wyglądały w pełni normalnie (jak na tureckie warunki). Problem w tym, że AKP i Erdogan zaczeli od razu naginać prawo i zastępować swoimi ludźmi każdy ważny urząd. Od generałów po sądy. Następne i następne wybory były cały czas "demokratyczne". Urny przezroczyste zostały wprowadzone, przecież Erdogan nie oszukuje. OBWE dopiero od niedawna krytykuje Erdogana, wcześniej było wszystko super.
Opozycja krzyczała od początku na Edrogana.

No i kiedy Erdogan przejął sądy i wojsko, to Erdogan wziął się za media. Potem miał jeszcze miejsce kontrolowany zamach stanu, odkąd Erdogan robi
  • Odpowiedz
@JakovKarnic: Ale mnie mało obchodzi jaka była Turcja 10 lat temu. Od czasu "puczu wojskowego" państwo to zmieniło się w autorytaryzm na poziomie Rosji. W tym czasie w wiezieniach wylądowały dziesiątki tysięcy wojskowych, sędziów, prokuratorów, polityków itp. To tak jakbyś twierdził że w Rosji nie ma autorytaryzmu bo w rosyjskiej dumie jest opozycja. Szkoda że co lepszy ląduje w kiciu czy jest mordowany. A erdogan kilka miesięcy temu gdy w
  • Odpowiedz
@parooow: poprzednia generacja komuchów, ta z przed 89 też tak o sobie myślała, a wywalili ich, żadna władza nie trwa wiecznie, na nich też przyjdzie czas i to już niebawem
  • Odpowiedz
Ale mnie mało obchodzi jaka była Turcja 10 lat temu.


@ediz4: No to w takim razie nie rozumiesz skąd się wziął pucz w Turcji i jakie był jego powód. Pucz się pojawił w momencie, gdy Erdogan kontrolował już sądy, policję, prokuraturę i wojsko.
PiS idzie do tego samego momentu, hurtowo przejmuje instytucje władzy.

To tak jakbyś twierdził że w Rosji nie ma autorytaryzmu bo w rosyjskiej dumie
  • Odpowiedz
No to w takim razie nie rozumiesz skąd się wziął pucz w Turcji i jakie był jego powód. Pucz się pojawił w momencie, gdy Erdogan kontrolował już sądy, policję, prokuraturę i wojsko.

PiS idzie do tego samego momentu, hurtowo przejmuje instytucje władzy.


@JakovKarnic: gdyby tak było to by nie aresztował sędziów, prokuratorów, wojskowych za udział w puczu. I dopiero po nim zwiększył sobie uprawnienia. Ciekawe czemu skoro według Ciebie już wszystko posiadał przed - xD

upieranie się że w Turcji nie ma autorytaryzmu to był środek stylistyczny, który pozwolił mi poprowadzić dyskusję drogą, którą chciałem. Czyli pokazania, jak w Turcji doszło do tego, że wprowadzony
  • Odpowiedz
gdyby tak było to by nie aresztował sędziów, prokuratorów, wojskowych za udział w puczu. I dopiero po nim zwiększył sobie uprawnienia. Ciekawe czemu skoro według Ciebie już wszystko posiadał przed


@ediz4: aresztował tych, których nie mógł usunąć. Nie wiem czy wiesz, ale PiS także nie może wszystkich usuwać.

Czyli PiS zamiast kapitałowo czy nawet siłowo przejmować media to by poszedł do sądu z ustawą o przejęciu
  • Odpowiedz
czy ty jesteś upośledzony? PiS kapitałowo cały czas próbuje przejmować media, chociażby próba kupna radia zet. A gdyby chciał ustawą, to w sądach by przegrał i musiałby oddać.


@JakovKarnic: PiS czy spółka prywatna jakiegoś typa związanego z PiS-em? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oo i widzę są wycieczki osobiste.

aresztował tych, których nie mógł usunąć. Nie wiem czy wiesz, ale PiS także nie może wszystkich usuwać.....

To dobrze mu idzie. Michnika już usunął? Kto siedzi
  • Odpowiedz
@JakovKarnic: Konfederacja nie jest za wyjściem a za takimi samymi przywilejami jak maja Niemcy, Francja czy Belgia. Tak bo aborcja to najważniejszy temat i to pomoże naszej gospodarce ha tfu. To geje maja problem z konfederacja a nie konfederacja z nimi. Antysemityzm konfederacji ? ładne urojenia masz w zakutym łbie. Tak dzbanie bo nie popieram PO to popieram PIS dzbanie xD . PS Serbowie sami się mordowali bez niczyjej pomocy.
  • Odpowiedz
można i to samo zaoferowałem. Ale zmiana prawa musi odbywać się zgodnie z prawem.


@JakovKarnic: I się odbyła. Można zmieniać kodeks wyborczy przed wyborami w wyjątkowych okolicznościach

problem w tym, że w Niemczech demokracja nie upadła....

argumentem ze w Polsce upada mają być wybory korespondencyjne które odbyły się niedawno
  • Odpowiedz