Wpis z mikrobloga

Hej Mirki!

Chciałbym "zoptymalizować" z przyjacielem nabywanie gier na PC. Generalnie myślę o tym, czy nie było by najefektywniej do kupna każdej gry zakładać nowego konta steam/origny/epic/uplay, najlepiej na tego samego maila, choć nie wiem, czy to wszędzie możliwe.

W efekcie chciałbym uzyskać sytuację, w której będę mógł dane do takiego konta przekazać przyjacielowi, żeby mógł sobie z zawartości konta korzystać bez żadnych ograniczeń offline i online, a potem wymienialibyśmy się kontami i grali w to, co już drugi orgał wcześniej. Na steamie jest niby to całe "pożyczanie" ale grać może tylko jedna osoba jednocześnie i nawet jeśli chcielibyśmy we dwóch grać w inne gry, to i tak jest ograniczenie do jednej osoby na raz.

Wiem, że można włączyć tryb offline w jednym przypadku, ale pierwsze to jest jednak ograniczenie, a po drugie w przypadku pozostałych platform nawet takie pożyczanie nie wchodzi w grę.

Przerabialiście może ten temat? Chciałbym skorzystać z Waszych doświadczeń, bo jestem raczej okazyjnym graczem niezbyt biegłym w takich niuansach. Dzięki!

#gry #steam #origin #epicgames #uplay #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 7
  • Odpowiedz
a nie mozecie wziac wszystkiego na jedno konto i zebyscie obydowje mieli do niego passy? Wtedy wszytscye beda miec dostep do wszystkiego caly czas


@januszdoe: Nie da się tak, tylko jedna osoba na raz może być zalogowana na tych samych danych.
  • Odpowiedz
Nie sądziłem, że można tak januszyć, żeby pożyczanie gier na steam to było za mało XD


@Zeotares: To pożyczanie niby jest fajne, ale nawet jak chciałbym zagrać w udostępnioną, starą, grę od kolegi, to blokuję mu możliwość grania w cokolwiek w tym samym czasie - to jednak upierdliwe.
  • Odpowiedz
a, co z, trybem offline? Da się tak?


@JesteHakerem: Na Steamie w trybie offline może być nieograniczona liczba osób mająca konta na tych samych danych, ale tylko jedna może być online w danym momencie. Jak ktoś inny chce się połączyć, to tego jednego wylogowuje i tak w kółko. Na tej zasadzie funkcjonują konta "dostępu" sprzedawane na Allegro.

@rand0mized: Oczywiście, masz rację, ale wtedy jeden musi być zawsze offline, a oddzielne
  • Odpowiedz