Wpis z mikrobloga

Hej Mirki!

Chciałbym "zoptymalizować" z przyjacielem nabywanie gier na PC. Generalnie myślę o tym, czy nie było by najefektywniej do kupna każdej gry zakładać nowego konta steam/origny/epic/uplay, najlepiej na tego samego maila, choć nie wiem, czy to wszędzie możliwe.

W efekcie chciałbym uzyskać sytuację, w której będę mógł dane do takiego konta przekazać przyjacielowi, żeby mógł sobie z zawartości konta korzystać bez żadnych ograniczeń offline i online, a potem wymienialibyśmy się kontami i grali w to, co już drugi orgał wcześniej. Na steamie jest niby to całe "pożyczanie" ale grać może tylko jedna osoba jednocześnie i nawet jeśli chcielibyśmy we dwóch grać w inne gry, to i tak jest ograniczenie do jednej osoby na raz.

Wiem, że można włączyć tryb offline w jednym przypadku, ale pierwsze to jest jednak ograniczenie, a po drugie w przypadku pozostałych platform nawet takie pożyczanie nie wchodzi w grę.

Przerabialiście może ten temat? Chciałbym skorzystać z Waszych doświadczeń, bo jestem raczej okazyjnym graczem niezbyt biegłym w takich niuansach. Dzięki!

#gry #steam #origin #epicgames #uplay #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 7
a nie mozecie wziac wszystkiego na jedno konto i zebyscie obydowje mieli do niego passy? Wtedy wszytscye beda miec dostep do wszystkiego caly czas


@januszdoe: Nie da się tak, tylko jedna osoba na raz może być zalogowana na tych samych danych.
Nie sądziłem, że można tak januszyć, żeby pożyczanie gier na steam to było za mało XD


@Zeotares: To pożyczanie niby jest fajne, ale nawet jak chciałbym zagrać w udostępnioną, starą, grę od kolegi, to blokuję mu możliwość grania w cokolwiek w tym samym czasie - to jednak upierdliwe.
a, co z, trybem offline? Da się tak?


@JesteHakerem: Na Steamie w trybie offline może być nieograniczona liczba osób mająca konta na tych samych danych, ale tylko jedna może być online w danym momencie. Jak ktoś inny chce się połączyć, to tego jednego wylogowuje i tak w kółko. Na tej zasadzie funkcjonują konta "dostępu" sprzedawane na Allegro.

@rand0mized: Oczywiście, masz rację, ale wtedy jeden musi być zawsze offline, a oddzielne