Wpis z mikrobloga

Siemano mireczki, jakoś tak mnie naszło żeby nauczyć się trochę lub więcej języka hiszpańskiego. Co polecacie? Preferowałbym jakieś podręczniki/kursy interaktywne, z ćwiczeniami i w ogóle, tak jak na angielskim, czy niemieckim w każdej polskiej szkole ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy to byłby dobry wybór? Odpaliłem sobie na youtubie jakiś kurs, ale ciężko to wszystko z filmiku spamiętać, trzeba zapisywać i w ogóle, a takie ćwiczenia wszystko by uprościły. Kiedyś zassałem z chomika jakiś taki podręcznik właśnie, który mogłem sobie wypełniać i robić ćwiczenia. Znacie coś takiego? Pomóżcie przyszłemu poliglocie #jezykiobce #nauka #hiszpanski #hiszpania
  • 10
@tytanowy_kalafior: właśnie coś takiego bym preferował, angielskiego nauczyłem się trochę podstaw ze szkoły, a całą resztę z gier chyba, od małego #!$%@?łem i musiałem sobie tłumaczyć żeby wiedzieć o co chodzi. Z hiszpańskim już chyba tak nie pójdzie, za stary jestem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zaraz sprawdzę do Duolingo. Dawajcie więcej propozycji jbc hehe
@rakujp: Siema, sorki, dopiero teraz zauważyłem Twoje wiadomości.
Co do Duolingo, to sprawa u mnie wyglądała tak - najpierw zacząłem się uczyć portugalskiego, bo mieszkałem w Portugalii jakieś pół roku. Po powrocie miałem dużo do czynienia ze studentami z Hiszpani ze względu na mieszkanie w akademiku z Erazmusami, więc przerzuciłem się na Hiszpański na duo. Po skończeniu całego drzewka starałem się ćwiczyć tłumacząc artykuły na duo (teraz już chyba tej opcji