Wpis z mikrobloga

Mirki mam do położenia gładź gipsową w kuchni ok 40m^2, będą to robił pierwszy raz w życiu, ale mam pewne zdolności techniczne więc myślę, że powinienem sobie dać radę. Problem jest natomiast taki, że ściany są dosyć nierówne i np. jak przyłożę poziomnicę to nie przylega ona równo na całej długości tak jak powinna. Będę więc musiał tą gładzią trochę ściany wyprostować i pojawia się pytanie do Was jak równo kłaść gładź? boję się, że ściana wyjdzie mi krzywo albo w pionie albo w poziomie, a chciałbym żeby było prosto. Wiem, że nie nauczę się gipsowania na podstawie rady z internetu, ale może macie jakieś wskazówki?
#remontujzwykopem #budownictwo #pytaniedoeksperta #remont
  • 5
  • Odpowiedz
@JohnShelby:
Gładzią dużo nie wyprostujesz bo jedna warstwa może mieć do 3mm. Dwie warstwy to 6mm ale na końcu jeszcze szlifowanie to też kilka mm odejdzie.

Gładź najlepiej, najszybciej i najłatwiej nakładać wałkiem na ścianę (może być nawet taki wałek do elewacji - o dłuższym włosiu). Po nałożeniu długą szpachelką (min. 30-40cm) ściągasz, żeby było gładko. Nakładasz minimum 2 warstwy, potem szlifujesz - najłatwiej wypożyczyć tzw. żyrafę do szlifowania. Nie zapomnij
  • Odpowiedz