Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim ;D Zastanawiam się nad zmianą opon w mojej 520 na szersze. Macie może jakieś polecane 32? Albo może jakaś opinia o tych oponach? Budżetówka, ale chyba do jazdy rekreacyjnej po asfalcie/szutrze/ubite polne dałaby radę.
#wykoptribanclub
  • 23
@pandafix: a jak już kupisz, założysz to się podziel opinią bo sam się ostatnio zastanawiam, czy nie wrzucić czegoś szerszego( ͡° ͜ʖ ͡°). W tamtym roku zajechałem na działkę leśną ubitą drogą to nawet da się jechać, dopóki nie pojawi się trochę więcej luźnego piasku i rower staje w miejscu. Z jednej strony myślę, że po to kupiłem szosę żeby jeździć po asfalcie i takie opony będą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pandafix: Ze swojej strony mogę polecić Taką
Od 2 dni ją testuje, i bardzo przyjemnie się jeździ, delikatny bieżnik daje rade na szutrze jak i na asfalcie. Na moich Aksiumach 17mm opona ma realnie 33 mm
@mmichal: 520 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ja mam czarno białego, op nie sprecyzował. Ale czerwono czarny to w zasadzie to samo tylko inne przerzutki, manetki, korba i chyba w pewnej serii miały hamulce shimano ale później były też tektro sygnowane logiem btwin.
@mmichal: akurat na zdjęciu wrzuciłeś tribana 500 ale on chyba też miał taką samą ramę jak 520, może widelec trochę inny. Sama opona też jedna będzie wyższa druga trochę niższa, w rozmiarze masz podaną tylko szerokość w przeciwieństwie do opon samochodowych gdzie są podane wszystkie wymiary i można sobie obliczyć wysokość.
@mmichal: wydaje mi się, że niepotrzebnie. Generalnie z tego co czytałem to 500 i 520 z tamtego okresu miały tą samą ramę tylko inne malowanie i osprzęt. Jak widać i tu i tu wchodzi opona 35c więc chyba wątek wyczerpany. Ewentualnie ktoś może jeszcze dorzucić swoje propozycje konkretnych modeli opon. Ja pierwotnie też zastanawiałem się nad tymi co op z tribana 100.