Wpis z mikrobloga

#finanse #banki

Czy ktoś się orientuje czy jeżeli przełożyłem spłatę kredytu o 3 miesiące zanim w ogóle zacząłem go spłacać, to czy mam możliwość skonsolidować ten kredyt i przenieść go po prostu do innego banku? Wcześniej tylko obecny bank się zgadzał na konsolidację, ale teraz moja sytuacja jest już znacznie lepsza. Nie jestem zadowolony z obsługi i kosztów w obecnym banku.

Da się skonsolidować kredyt zanim się go zaczęło spłacać?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KromkaMistrz: Znaczy czyją zgodę potrzebuję? Banku, gdzie mam aktualnie kredyt?

W umowie nie mam zapisu o minimum 3 ratach. Chcę po prostu spłacić kredyt w całości wcześniej bez żadnego pytania o zgodę, bo wydaje mi się, że mam do tego prawo, natomiast nie wiem, czy nie ma żadnych odgórnych regulacji w tych sprawach, bo nigdzie nie znalazłem takich przepisów.
  • Odpowiedz
@WykopekNaPolEtatu: możesz sobie go spłacić wcześniej bez problemu - nawet w ten sam dzień kiedy kredyt zostanie uruchomiony.
Mówie o zapłaconych 3 ratach w kontekście konsolidacji/przeniesienia go do innego banku - wiele banków nie konsoliduje zobowiązań które zostały uruchomione niedawno i chcą abyś chociaż 3 razy tam zapłacił zanim go do nich przeniesiesz.
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: Rozumiem. O to mi właśnie chodziło. Tak podejrzewałem, że banki, do których ewentualnie bym przeniósł kredyt, mogą mieć jakieś zastrzeżenia, natomiast to i tak dla nich czysty zarobek, więc będę próbował i pytał. Znasz jakiś bank, który na pewno się zgodzi na konsolidację kredytu, który nie został spłacony nawet w 1%?
  • Odpowiedz