Wpis z mikrobloga

ma kolczyka w języku


@k___b:

Przypadek Liczba pojedyncza Liczba mnoga
Mianownik (kto? co?): kolczyk kolczyki
Dopełniacz (kogo? czego?): kolczyka kolczyków
Celownik (komu? czemu?): kolczykowi kolczykom
Biernik (kogo? co?): kolczyk kolczyki
Narzędnik (z kim? z czym?): kolczykiem kolczykami
Miejscownik (o kim? o czym?): kolczyku kolczykach
Wołacz (hej!): kolczyku kolczyki
@k___b: czy bardzo boli to kwestia indywidualna. Porównując do robienia dziurki w płatku ucha to pomnóż ból raz trzy.
Zmniejszenie opuchlizny - delikatnie obkładać zimnym.
Jeść przez pierwsze dwa-trzy dni tylko płynne, nie słone, nie ostre. Później normalnie jeść ale nadal bez słonego i ostrego. Po tygodniu będzie okej. Pełne gojenie do 3 miesięcy.
@dawik29 i przez ten czas co starałeś się jeść? Bo czytałam, że nie powinno się nabiału

A w trakcie gojenia poruszałeś jakoś tym kolczykiem?
@k___b jadłem przez pierwsze 2-3 dni lekkie, nie twarde posiłki. Bez nabiału, bo tak zalecił piercer - nie wnikałem w powód. Myślę że język jest takim mięśniem że kolczyk rusza się w nim prawie zawsze.
Nie miałem z nim nigdy problemów. Aha, no i ból u mnie był pomijalny, odczuwalny, ale naprawdę nie ma się czego bać ( ͡º ͜ʖ͡º)
@fenis no na początek musi być stal chirurgiczna i dopiero później po opuchliźnie dobiera się prawidłową długość, z tego co wiem
@k___b: Nie polecam tego badziewia. Po pierwsze - szkoda bardzo zębów. Po drugie język to nie jest dobre miejsce na takie rzeczy - zawsze jest szansa, że może z tego rozwinąć się nowotwór i uwierz mi, że życie bez języka to jedna z gorszych rzeczy jaką może się przydarzyć. Nie można połykać, mówić, itp. a taki kolczyk mimo wszystko może te tkanki drażnić mechanicznie. Nie rób tego.
@k___b akurat co do tego jestem pewny na 100%. Na początku koniecznie tytan lub (chyba) bioplast. Znajdź sobie grupę Profesional Piercers Poland na FB. I najlepiej gdybyś udała się do któregoś z piercerow z tego stowarzyszenia. Będziesz miała pewność że wszystko będzie zrobione w pełni poprawnie.