Wpis z mikrobloga

Jak uslyszalem o tym nakazie zaslaniania mordy to mnie osobiscie juz calkowicie zalamalo i #!$%@? to do reszty... Ja mam tam jakies swoje watpliwosci co do realnosci zagrozenia i zasadnosci wprowadznyahc ograniczen... ale zaden ze mnie lekarz, wedle donisien w moim wieku jestem raczej zagrozeniem dla innych niz siebie, jakies oszczednosci mam... No to uznalem zakladem Pascala ze bede sie grzecznie do wszystkiego stosowac, wiele mnie to nie kosztuje, jakos tam dyskomfort przezyje, a moze akurat to komus pomoze.... No ale jak te fiuty teraz wprowadzaja nakaz zaslaniania twarzy, ktory wczesniej wysmiewali i uwaga.... wprowadzaja go nie od jutra bo jest konieczny... tylko #!$%@? od "za tydzien" ... No to jest juz po prostu tresowanie obywateli i sprawdzanie czy i gdzie jest granica absurdy do jakiej mozna ich popchnac... Cytujac Zbigniewa Stonoge:

#oswiadczenie #pis #koronawirus #maseczki
  • 10
@thewickerman88: nie ma obowiazku masek, jakby byl tak jak mowisz to bardzo na sile ale moze bym rozumial... nie mniej jednak, ze strony ministerstwa:

"Od czwartku, 16 kwietnia 2020 roku wprowadzamy obowiązek zasłaniania ust i nosa. Każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos."

wiec niech mi nikt nie mowi, ze to po to zeby polacy sie nie zabijali o
@nie_wiem_choc_sie_domyslam: bo tu chodzi o coś innego.
Wprowadzają dopiero za tydzień, bo wtedy planują ściągnąć część ograniczeń, co oznacza więcej kontaktów między ludźmi na ulicach, a maseczki mogą zminimalizować w jakimś stopniu ryzyko zarażenia.
Ale dlaczego już za tydzień chcą ściągnąć ograniczenia, skoro liczba zarażeń nie maleje i do szczytu jeszcze daleko?
No dlaczego?

@thewickerman88 po raz kolejny bo nie wiem czego nie rozumiesz: nie ma zadnego nakazu noszenia masek, dla nikogo, nigdzie. Jest zakaz zaslaniania mordy czymkolwiek od za 8 dni <- to mi wytlumacz po jaki #!$%@? to jest skoro od za 8 dni i nawet nie masek

@wolviex jakby mieli zamiar wprowadzac maski (i podkreslam: MASKI nie szmaty) rownolegle ze zdejmowaniem ograniczen to bym to rozumial, ale na te chwile nie ma obowiazku