Wpis z mikrobloga

Uwaga będę wylewał swoje żale ze spojlerami FF VII REMAKE, pierwsze 4h gry ~.

Wow. Po prostu wow. Jedna z moich ukochanych gier dzieciństwa. Setki godzin, multum podejść do Emeralda i Ruby, łzy wylane za Aerith. I nadszedł ten cudowny moment, ponad 5 lat czekania od prezentacji zwiastuna na E3. I dostaję cios w mordę. Fantastyczna pierwsza godzina w kultowym już reaktorze zostaje szybko sprowadzone do poziomu gówna przez kolejne godziny gry. Panie Cloud, uratuje pan me kotki? Zabije pan szczury? Umyje mi okna? Oprawa graficzna leci na mordę od momentu dotarcia do slumsów. #!$%@?, drzwi do menel-pokoju Clouda wyglądają jakby ktoś zapomniał nałożyć na nie teksturę. NPC na poziomie Fallout 4 pod względem wyglądu xD Postacie zaczynają #!$%@?ć fikołki, że scenarzysta od "przyczajonego tygrysa" by się powstydził. Wypełnienie fabuły dodatkowymi sekwencjami jest tak bezsensowne, że aż szkoda strzępić ryja. Ale co tam, popuszczamy oczko do fanów to zapewne nikt nie będzie narzekał. Tutaj Gold Saucer, tam Wutai. I #!$%@?, nikt się nie będzie czepiał słodko-obsranych tekstów od Jessi czy Wedge'a, który, dostał kulkę w dupę. Haha, o #!$%@?, mati, ale śmiesznie, postać dostała kulkę w dupę! A nie, jednak ma tylko rozerwane majtasy xDDD #!$%@? tam, że #!$%@? bogu winnych żołnierzy, #!$%@? tam, że niewinni ludzie umierają niczym za powstania w 44'. JEST #!$%@? ŚMIESZNIE! Brrrum na motocyklu, czterysta obrotów w powietrzu i #!$%@? roboty uderzeniem koła. LECIMY NA SPADOCHRONACH #!$%@?, DEJ ŻÓŁWIKA MORDO, GRUBY SPRAWDZAJ ODBYT. Co ja #!$%@? zobaczyłem, to już się nie odzobaczy.
System walki jakoś ratuje system, chociaż kamera #!$%@? po wszystkich możliwych kątach.

Ludzie, czy ja jestem jakiś #!$%@? czy co? Czy nostalgia wyżarła mój mózg i #!$%@? spodziewałem się cudu? Ostatnio ograłem Xenoblade Chronicles i bawiłem się fenomenalnie. I jakoś mi nie przeszkadzały akcję "anime-style" bo takie było zamierzenie. Ale tutaj? Ludzie się śmiali ze Squalla, że jego ogród Balamb Garden i cumple walczą na śmierć i życie, a on sobie rozmawia z Rinoa o medalionie. Sweet talk, podryw i #!$%@?. A tutaj mamy 2020 i identyczne, jak nie gorsze akcje.
PS. Klasyczne utwory od Nobuo - miód na moje serduszko. Nowe #!$%@? kawałeczki w stylu #!$%@? - sraka.
#finalfantasy #ps4 #gry #zalesie
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Kraniec: no ja zamierzałem kupić jak będzie po 99 ale teraz obniżam do 49 pln ( ͡° ʖ̯ ͡°) coś zmieniło się od demka? Dałem mu 4/10 bo chociaż rozgrywka #!$%@? na maksa to fajnie było. W classic mode gra nadal gra sama?
@Kraniec: tak pierwsza akcja z reaktorem, sam początek gry. grałem na normalu i chciałem sprawdzić classic bo podobno tak jak było w prawdziwym ff7 a wyszło że jest zwykła kupa niepodobna do niczego - gra sama gra ty tylko wybierasz jak chcesz użyć limitu( ͡° ʖ̯ ͡°)
System walki jakoś ratuje system, chociaż kamera #!$%@? po wszystkich możliwych kątach.


@Kraniec: sam nie grałem, ale z tego co widziałem to trochę bijesz sam, trochę używasz skilli z menu, przełączasz się między postaciami. Kurde jakoś dziwnie to wygląda. Jak tak patrzę to wygląda to na jakąś naparzankę attack attack attack attack. Nie grałem w starego FF, ale myślałem, że było w tym więcej myślenia podczas gry.