Wpis z mikrobloga

Mireczki, czy my obudziliśmy się dzisiaj w jakimś ogólnopaństwowym eksperymencie psychologicznym? Przecież te filmiki na głównej z policjantami w roli głównej wyglądają jak żywcem wyjęte z przebiegu eksperymentu Zimbardo. Stado miernot poczuło nagle trochę władzy i wychodzą z nich potwory przekonane o własnej wyższości tylko dzięki temu, że mają prawo do założenia granatowego wdzianka. A to wszystko przy cichym przyzwoleniu rządzących i jawnym pochwalaniu ich działań przez rzecznika wiadomej formacji.

Nie dość, że ludzie są zestresowani obecną sytuacją, groźbą utraty bliskich, pogorszeniem sytuacji finansowej, nawet samym wielotygodniowym odosobnieniem, to teraz każde wyjście z domu wiąże się z obawą o spotkanie patrolu i, w najlepszym przypadku, koniecznością tłumaczenia się dlaczego te produkty są nam niezbędnie potrzebne.

Mam nadzieję, że pałka w końcu się przegnie i ludzie wyjdą na ulice bo to co się #!$%@? w tym momencie było dla mnie nie do pomyślenia jeszcze miesiąc temu.

#koronawirus #policja #zimbardo
  • 10
  • Odpowiedz
@acetone: chcesz miec drugie wlochy? Podawane sa te soczyste i niekiedy przesadzone reakcje policjantow, ale pomysl ze jedziesz na patrol i spotykasz takich januszy prawnikow 20-30 w ciagu dnia ktorzy wyszli z psem na spacer 5 km od miejsca zamieszkania. Czy pani/ pan idzie do sklepu bo chce kupic ser, tak tylko ser bo sobie umarzyl ze wlasnie dzisiaj zjadl by ser i musi go miec. Gdzies ta cierpliwosc sie konczy
  • Odpowiedz
@arkadi2020: Nie ma stanu nadzwyczajnego, więc te wyjątki nic nie znaczą tak naprawdę.

Nawet jeśli, to jak widać policjanci mają bardzo różne podejście do tego co jest "najpotrzebniejsze", co jest "drogą do pracy" itp.
  • Odpowiedz
@acetone: kolejny czerpiacy wiedze z mediow pewnego nurtu. Do czytania!! STAN EPIDEMII!! Zapraszam do lektury ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. Jasno napisane ze zalecenia wydaje rzad poprzez rozporzadzenia. Co do podejscia policjantow czesc mozna usprawiedliwiac, czesc oczywiscie jest przesadzona i nalezy sie im potepienie. Tylko znam ludzi i wiem jak bardzo chca blysnac intelektem, znajomoscia prawa itd. Beda sie wyklocac nie wiedzac jakie farmazony wygaduja
  • Odpowiedz
Do czytania!! STAN EPIDEMII!!


@arkadi2020: stan epidemii nie jest stanem nadzwyczajnym. Bez wprowadzenia stanu nadzwyczajnego nie można ograniczać swobód obywatelskich. Policja ma stać na straży prawa, również konstytucji.
  • Odpowiedz
@ksiak: wybacz ale mozna, czytaj ustawe. Ustawa o zapobieganiu epidemii byla tez przyjeta w 2008 roku i jakos nie slyszalem wtedy ze to cos nie zgodnego gdzie byl wtedy neutralny trybunal konstytucyjny?
  • Odpowiedz
wybacz ale mozna, czytaj ustawe. Ustawa o zapobieganiu epidemii byla tez przyjeta w 2008 roku i jakos nie slyszalem wtedy ze to cos nie zgodnego gdzie byl wtedy neutralny trybunal konstytucyjny?


@arkadi2020: nie chce mi się po raz kolejny tego tłumaczyć. Przeczytaj konstytucję.
  • Odpowiedz
@ksiak: nie musisz mi tlumaczyc i mozna. Dwa jak juz chcesz rozmawiac o konstytucyjnosci to kto moze wydac werdykt w tej sprawie wedlug konstytucji? Jak to mozliwe ze w 2008 roku ustawa byla konstytucyjna a w 2020 juz nie chodzi o artykul 46 ustawy z 2008 roku.
  • Odpowiedz
nie musisz mi tlumaczyc i mozna


@arkadi2020: nie, nie można - pokaż przepis który Ci na to pozwala.

Jak to mozliwe ze w 2008 roku ustawa byla konstytucyjna a w 2020 juz nie chodzi o artykul 46 ustawy z 2008 roku.


@arkadi2020: w którym momencie ktoś napisał, że ta ustawa jest niekonstytucyjna?
  • Odpowiedz
@ksiak: no w tej ustawie jasno masz napisane ze rzad moze wydac ograniczenia wydajac rozporzadzenia w ktorych mozna stosowac zakazy i nakazy i ograniczenia majace na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu sie epidemii. Wiec jezeli ustawa jest konstytucyjna to znaczy ze zapisy w niej sa zgodne z konstytucja wiec gdzie ty widzisz problem

Policja ma stać na straży prawa, również konstytucji.

Prawo stanowi ustawa badz rozporzadzenie zgodne z konstytucja jezeli ustawa jest zgodna
  • Odpowiedz
no w tej ustawie jasno masz napisane ze rzad moze wydac ograniczenia


@arkadi2020: w tej ustawie jest napisane, że rząd może ograniczyć sposób przemieszczania się a nie sam fakt. Rozumiesz różnicę?
  • Odpowiedz