Wpis z mikrobloga

Mirasy mam pytanko. Mam służbowego kompa, na którym nic instalować nie mogę, bo krzyczy o prawa admina. Czy jakbym odpalił sobie linuxa livecd z usb to będę mógł zainstalować takiego steama na przykład? I potem po restarcie normalnie ten steam i jakaś gra będzie nadal czy od nowa wszystko? Zielony w tym jestem a muszę jechać wspomóc rodziców na jakiś czas i nie chcę zabierać dwóch stacjonarek.

#homeoffice #linux #steam
  • 14
będziesz mógł zainstalować linuxa obok i grać jeśli pracodawca nie będzie miał nic przeciwko ofcorse. można też zainstalować system na pendruve(nie live tylko jak na dysku) działa średnio fajnie ale da się instalować i nie zostawia śladów w firmowym kompie o ile nie zabezpieczyli w firmie bootowania z innych nośników.. w ostateczności są narzędzia do zdejmowania hasła administratora z windowsa w formie live cd
@ven0m: spoko pomysł ale nie mam dysku. No nic pogadam z adminem mimo wszystko, może mi tego steama na ten czas zainstaluje z dobrej woli ^^
@ven0m: znaczy no ja wiem że jak mam dysk C tylko na windzie to w live cd nie będzie mi tego widział. SPokojnie ogarniam trochę temat ale właśnie nie wiem jak to jest z live CD. Czy jak mam pena np 32gb to czy mogę zrobić live cd i na tym penie zainstalować (nie doprecyzowałem) i czy po restarcie nadal będzie steam na penei czy zniknie ;)
Czy jak mam pena np 32gb to czy mogę zrobić live cd i na tym penie zainstalować

możesz ale raczej nie będziesz umiał :(

PS: o ile steam i gra jakaś się zmieści bo tego nie wiem
@qwer:
@noHuman: zmieści się, sam steam to niewiele + chodzi o tabletop simulator (do grania w planszówki online :) ) który zajmuje raptem 2-3GB. No nic zobaczymy. BO chyba nie ma czegoś takiego jak steam portable :/
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@qwer: pamiętam że po reinstalu systemu nie robiłem reinstalu steama, po prostu odpalałem exe ze starego systemu. Zgraj sobie na pena folder steama z domu i powinieneś odpalić (o ile masz do tego uprawnienia xD)
A masz inny komp do dyspozycji? jakąś stacjonarkę w domu? windows czy linux?
linuxa można zainstalować na innym komputerze a nawet w virtualboxie i przenieść na dysk/pendrive.
jak by nie chciał chodzić z usb 3 a tylko z usb 2 to mam gdzieś przepis jak to uruchomić na debianowatych.

Kiedyś miałem na przenośnym dysku 1TB zainstalowanego debiana którego sobie nosiłem praca <-> dom w teczce :] żeby móc wygodnie popracować w domu
Z linuxa chcesz zainstalować steama na innym systemie? No nie dziwie się, że nie masz admina ( ͡º ͜ʖ͡º)


@ven0m: Akurat z linuksa się da instalować rzeczy np w innym linuksie ( ͡° ͜ʖ ͡°)